Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Chociaż zapotrzebowanie na programistów iOS jest niezmiennie bardzo duże na dzisiejszym rynku, coraz więcej firm wymaga od kandydata nie tylko znajomości samej platformy, ale również odpowiedniego warsztatu inżynierskiego. Jednym z głównych filarów tego warsztatu jest umiejętność pisania testów automatycznych do swojego kodu. Dzięki temu można szybciej wyłapać potencjalne błędy, skonstruować lepsze API a także zmniejszyć ryzyko "popsucia czegoś w przyszłości". A to tylko początek listy potencjalnych zysków - reszta - na szkoleniu... :)

Szkolenie jest przeznaczone dla średniozaawansowanych programistów iOS, którzy znają już w miarę dobrze platformę oraz sam język Swift, natomiast nie czują się jeszcze pewnie w temacie testów automatycznych czy manualnych.

Szkolenie rozpocznie się od wprowadzenia teoretycznego, mającego na celu usystematyzować terminologię wokół pojęcia testowania. Zostaną przedstawione różne podejścia i aspekty testowania oprogramowania na iOS. Następnie zostanie przedstawiony framework XCTest - uczestnicy zapoznają się z nim najbardziej efektywny sposób - pisząc testy - począwszy od prostych - po te bardziej skomplikowane z wykorzystaniem XCTestExpectation oraz Dependency Injection. Następnie zostaną pokazane coraz bardziej popularne ostatnio tzw. testy snapshotowe. Na sam koniec zostanie omówiony i przećwiczony jeszcze ciepły (bo mający ledwie roczek) koncept UI Testing w Xcode.

Wszystkie ćwiczenia będą przeprowadzone na kodzie prawdziwej aplikacji z App Store, a nie przykładowego projektu przygotowanego specjalnie na potrzeby szkolenia. Wszystko po to, aby pokazać, że da się przetestować każdą aplikację. Oczywiście, szkolenie będzie się odbywać z wykorzystaniem najnowszego Xcode, iOS SDK oraz Swifta 3.0.

Szczegółowa agenda oraz zapisy na stronie:

http://clever-point.pl/software-testing-in-ios-16-11-2016warszawa/


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              Ostatnie artykuły:

fot. Petronasfot. Sophosfot. Freepikfot. Freepik