Szkolenie z testowania oprogramowania na iOS

20-10-2016, 06:09

Chociaż zapotrzebowanie na programistów iOS jest niezmiennie bardzo duże na dzisiejszym rynku, coraz więcej firm wymaga od kandydata nie tylko znajomości samej platformy, ale również odpowiedniego warsztatu inżynierskiego. Jednym z głównych filarów tego warsztatu jest umiejętność pisania testów automatycznych do swojego kodu. Dzięki temu można szybciej wyłapać potencjalne błędy, skonstruować lepsze API a także zmniejszyć ryzyko "popsucia czegoś w przyszłości". A to tylko początek listy potencjalnych zysków - reszta - na szkoleniu... :)

Szkolenie jest przeznaczone dla średniozaawansowanych programistów iOS, którzy znają już w miarę dobrze platformę oraz sam język Swift, natomiast nie czują się jeszcze pewnie w temacie testów automatycznych czy manualnych.

Szkolenie rozpocznie się od wprowadzenia teoretycznego, mającego na celu usystematyzować terminologię wokół pojęcia testowania. Zostaną przedstawione różne podejścia i aspekty testowania oprogramowania na iOS. Następnie zostanie przedstawiony framework XCTest - uczestnicy zapoznają się z nim najbardziej efektywny sposób - pisząc testy - począwszy od prostych - po te bardziej skomplikowane z wykorzystaniem XCTestExpectation oraz Dependency Injection. Następnie zostaną pokazane coraz bardziej popularne ostatnio tzw. testy snapshotowe. Na sam koniec zostanie omówiony i przećwiczony jeszcze ciepły (bo mający ledwie roczek) koncept UI Testing w Xcode.

Wszystkie ćwiczenia będą przeprowadzone na kodzie prawdziwej aplikacji z App Store, a nie przykładowego projektu przygotowanego specjalnie na potrzeby szkolenia. Wszystko po to, aby pokazać, że da się przetestować każdą aplikację. Oczywiście, szkolenie będzie się odbywać z wykorzystaniem najnowszego Xcode, iOS SDK oraz Swifta 3.0.

Szczegółowa agenda oraz zapisy na stronie:

http://clever-point.pl/software-testing-in-ios-16-11-2016warszawa/


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Sierpień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031