Szkoła tworzenia gier i co jeszcze? O planach Krajowej Izby Gospodarki Cyfrowej

14-11-2012, 14:06

Krajowa Izba Gospodarki Cyfrowej (DigiCom) będzie nie tylko reprezentować e-przedsiębiorców, ale też wspierać ich. Jedną z inicjatyw członków Izby jest szkoła tworzenia gier, ale plany idą dalej. Mówił o tym Dziennikowi Internautów Mariusz Jednoralski, przedstawiciel Krajowej Izby Gospodarczej.

Na początku tego tygodnia Dziennik Internautów informował, że powstała nowa organizacja dla e-przedsiębiorców - Krajowa Izba Gospodarki Cyfrowej. Choć jej powstanie nie jest żadną tajemnicą, nadal nie wiadomo, kto w Izbie jest zrzeszony i jakie są jej plany. Dziennik Internautów spytał o to przedstawicieli Krajowej Izby Gospodarczej (KIG).

Czekamy na portal DigiCom

Przedstawiciel KIG Mariusz Jednoralski odpowiedział na nasze pytania, choć nie ujawnił żadnych informacji na temat licznych członków-założycieli Izby.

- W najbliższym czasie utworzony zostanie portal, gdzie zaprezentujemy wszystkich 154  członków założycieli Izby. Na chwilę obecną nie chcemy nikogo wyróżniać - tłumaczył Jednoralski.

Jednoralski w rozmowie z DI24.pl określał nową Izbę chwytliwą nazwą DigiCom. Główne zadania tego nowego podmiotu są następujące:

  • reprezentowanie i wspieranie interesów gospodarczych firm związanych z rynkiem gospodarki cyfrowej i prosumenckiej w Polsce, ze szczególnym uwzględnieniem firm zrzeszonych w Izbie;
  • kształtowanie, wspieranie i upowszechnianie zasad etyki w działalności gospodarczej;
  • wyrażenie opinii o projektach rozwiązań odnoszących się do funkcjonowania gospodarki, uczestniczenie w przygotowaniu projektów aktów prawnych w tym zakresie oraz dokonywania ocen wdrażania i funkcjonowania przepisów prawnych dotyczących prowadzenia działalności gospodarczej;
  • organizowanie pomocy przedsiębiorstwom i innym organizacjom w rozwiązywaniu problemów ekonomicznych, organizacyjnych i prawnych;
  • prowadzenie działalności promocyjnej na rzecz przedsiębiorców i innych organizacji oraz pomoc w nawiązywaniu kontaktów z partnerami w kraju i za granicą.

e-Gospodarka nie tylko od święta

- Jedną z obecnych inicjatyw wspieranych przez Krajową Izbę Gospodarki Cyfrowej jest szkoła tworzenia gier komputerowych (digitalfrontier.pl) - stworzona przez członków Izby. Kolejne inicjatywy, które rozważane są na chwilę obecną, związane są z cloud computingiem oraz utworzeniem klastra. Prowadzone są również rozmowy z innymi organizacjami otoczenia biznesu na temat realizacji wspólnych projektów - ujawnił Jednoralski.

Nowa Izba ma za zadanie wspierać firmy związane z szeroko pojętym rynkiem cyfrowym, a więc nie tylko z e-handlem, ale także e-zdrowiem czy e-administracją.

Przedstawiciel KIG w rozmowie z DI24.pl podkreślił, że Krajowa Izba Gospodarcza nie zrzesza firm, a Izby Gospodarcze. W najbliższym czasie DigiCom wystąpi o przyjęcie do grona podmiotów skupionych wokół Krajowej Izby Gospodarczej.

- Krajowa Izba Gospodarcza, jak wiadomo, jest organizatorem najważniejszej imprezy w Polsce związanej z innowacyjną gospodarka - Kongresu Innowacyjnej Gospodarki, jest też organizatorem Forum Młodych. Zależy nam również, aby ogromna aktywność wielu podmiotów nie była widoczna jedynie kilka razy w roku - podsumował przedstawiciel KIG.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy