Szef Androida informuje o kolejnym rekordzie

11-06-2012, 10:52

Andy Rubin wywołany do tablicy poinformował na Twitterze o kolejnym rekordzie osiągniętym przez Androida. Przy okazji zapewnił również, że jego kariera w firmie Google nie dobiega końca.

Na początku tygodnia znany komentator wydarzeń technologicznych Robert Scoble poinformował, że Rubin może w najbliższym czasie opuścić firmę Google. W następnej kolejności miałby przejść do spółki nazwanej CloudCar, zajmującej się prawdopodobnie rozwiązaniami chmurowymi dla samochodów.

Czytaj także: iOS 6: Apple podziękuje mapom Google. Wprowadzi własne

Szef Androida okazał się tak poruszony tymi doniesieniami, że opublikował swój dwunasty w ciągu ostatnich dwóch lat wpis na Twitterze. Nie mam w planach opuszczania firmy Google - napisał Rubin. Przy okazji podzielił się również świetnymi wynikami Androida. Każdego dnia ma być obecnie aktywowanych ponad 900 tysięcy urządzeń działających pod kontrolą mobilnej platformy wyszukiwarkowego giganta.

Według serwisu The Verge krótka wiadomość Rubina nie rozwiała jednak wszelkich wątpliwości. Brak planów dotyczących opuszczenia firmy nie oznacza, że szef Androida rzeczywiście pozostanie w wyszukiwarkowym gigancie. Zbliżająca się konferencja Google I/O czyni jednak mało prawdopodobnym ewentualne roszady na szczycie zespołu "Zielonego Robota".

Warto przypomnieć, że już teraz firma Google pracuje m.in. nad mapami 3D w lepszej jakości dla Androida, które mają walczyć z konkurencyjnym rozwiązaniem od koncernu Apple. Niedawno wyszukiwarkowy gigant przejął również firmę rozwijającą mobilny pakiet biurowy Quickoffice, co z pewnością w przyszłości zaowocuje lepszymi narzędziami tego typu dla Androida.

Czytaj także: Apple pracuje nad mapami 3D dla swoich urządzeń (wideo)


Źródło: The Verge
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy