Szef Acera wróży sukces ultrabookom

19-01-2012, 16:04

Acer, który zamierza się w tym roku skupić na produkcji ultrabooków, snuje bardzo optymistyczne plany związane z droższymi urządzeniami tego typu.

W drugim kwartale tego roku Acer zaprezentuje kolejną generację swoich ultrabooków. Ma to być początek realizacji planu, który zakłada rezygnację z "tanich i niedochodowych produktów".

Czytaj także: Asus Eee Pad z poprawkami oprogramowania

Jak powiedział szef Acera, JT Wang, ultrabooki mają stanowić w tym roku 25-35% wszystkich dostarczanych do sklepu netbooków. Co jednak ważne, dotychczasowa sprzedaż pierwszego urządzenia firmy tego typu rzeczywiście była bardzo dobra.

Ultrabook Aspire S3 miał trafić do sklepów w 250-300 tysiącach egzemplarzy i to tylko w pierwszym kwartale po premierze. Acer spodziewa się, że druga linia produktów (w tym model Aspire S5), które przeznaczone są dla bardziej wymagających użytkowników, zdoła zainteresować jeszcze większą liczbę klientów.

Niedawno analitycy informowali, że Acer może w tym roku powrócić do zyskowności. Zakończona niedawno restrukturyzacja korporacji wydaje się przynosić efekty, a największe wzrosty już teraz odnotowano w Brazylii, Filipinach, Tajlandii czy Azji Południowo-Wschodniej. Łącznie Acer może sprzedać około 10% komputerów więcej niż w ubiegłym roku.

Czytaj także: Asus Transformer Prime zadebiutuje bez opóźnień


Źródło: DigiTimes
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy