Szansa na znalezienie nowych inwestycji na VIII Pitch Rally

13-06-2011, 17:14

Już 15 czerwca w Warszawie odbędzie się ósme, zamknięte spotkanie z cyklu Pitch Rally. Przedsiębiorcy - wyselekcjonowani wcześniej przez organizatorów, doświadczonych mentorów na międzynarodowym rynku startupów - spróbują przekonać inwestorów venture capital do sfinansowania ich projektów z zakresu nowych technologii. Gościem specjalnym spotkania będzie Michael Śliwiński, twórca aplikacji Nozbe.

Podczas ósmego spotkania z comiesięcznego cyklu Pitch Rally, które odbędzie się 15 czerwca w Warszawie, po raz kolejny autorzy projektów startup (software i internet) zaprezentują swoje pomysły funduszom venture capital oraz aniołom biznesu zainteresowanym sfinansowaniem najlepszych biznesów internetowych.

Na czerwcowe spotkanie pomysłodawcy i organizatorzy imprezy - fundusz hardGamma Ventures inwestujący w projekty typu zalążkowego (seed) i wczesnego etapu rozwoju (startup) oraz firma doradztwa strategicznego dla branży TMT UBIK Business Consulting - zaprosili Michaela Śliwińskiego, przedsiębiorcę internetowego pracującego na rynkach międzynarodowych, twórcę popularnej aplikacji Nozbe. Gośćmi wcześniejszych edycji Pitch Rally byli m.in. tacy eksperci, jak Jani Byrne z IBM Venture Capital Group, Carlos Espinal z funduszu Seedcamp.com czy Jon Bradford z akceleratora Springboard.com.

- Przedsiębiorcy mają dostęp do wielu programów udzielających dofinansowania dla projektów z dziedziny nowych technologii – mówi Krzysztof Kowalczyk, założyciel i partner zarządzający UBIK Business Consulting oraz partner w hardGAMMA Ventures. – Wierzymy jednak, że wsparcie inwestora jest o tyle kluczowe, że nie dostarcza on jedynie środków finansowych, ale przede wszystkim wiedzy niezbędnej dla rozwoju projektu. Dlatego zależy nam na kojarzeniu wiodących inwestorów ze zdolnymi przedsiębiorcami, którzy mają gotowy pomysł na biznes w sieci.

Dotychczasowe eventy pokazały, że takich nie brakuje - autorom kilku projektów, jak Peryskop.pl czy Ututi.com, udało się nawiązać owocną współpracę z potencjalnymi inwestorami – dodaje Piotr Sienkiewicz, drugi partner w hardGAMMA Ventures.

Zamknięte eventy z cyklu Pitch Rally skierowane są do polskich i zagranicznych inwestorów, którzy chcą sfinansować pomysły najzdolniejszych przedsiębiorców z Polski i regionu. Prezentacje odbywają się w języku angielskim, dzięki czemu zagraniczni inwestorzy mogą odnaleźć na naszym podwórku ciekawe startupy, a polscy przedsiębiorcy zwiększyć swoją szansę na uzyskanie finansowania również za granicą.

Wszelkie informacje na temat ósmego spotkania Pitch Rally dostępne są na stronie Pitchrally.com.

Najnowszym przedsięwzięciem organizatorów Pitch Rally jest akcelerator GammaRebels, który oferuje innowacyjnym startupom technologicznym wsparcie w postaci inwestycji do 20 tysięcy złotych w zamian za 10 procent udziału w spółce oraz stały kontakt i pomoc zespołu mentorów z bezcennym doświadczeniem w branży technologicznej i pasją do rozwoju startupów. GammaRebels bazuje na doświadczonym zespole zarządzającym hardGAMMA Ventures oraz kilkunastu mentorów, których pełna lista będzie wkrótce ogłoszona. Do programu można zgłaszać się do 30 czerwca, sam akcelerator startuje 1 sierpnia i trwa do 31 października. Na koniec każdego programu odbędzie się Demo Day, czyli spotkanie startupów z przedstawicielami funduszy VC oraz aniołami biznesu. Więcej informacji na stronie internetowej www.gammarebels.com


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Październik 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031