Światowy Dzień Społeczeństwa Informacyjnego - ruszają obchody

04-05-2012, 15:01

Światowy Dzień Społeczeństwa Informacyjnego przypada na 17 maja, ale imprezy z nim związane ruszą już w przyszłym tygodniu. Będzie to okazja do wysłuchania dyskusji na temat telewizji cyfrowej, problemów społeczeństwa informacyjnego, technologii chmurowych i nie tylko.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Zgodnie z rezolucją Zgromadzenia Ogólnego ONZ z 27 marca 2006 r. Światowy Dzień Społeczeństwa Informacyjnego został wyznaczony na dzień 17 maja. Z tej okazji na całym świecie organizuje się wydarzenia poświęcone nowym technologiom.

W Polsce organizacją obchodów Dnia zajmuje się Polskie Towarzystwo Informatyczne. Imprezy mające związek z ŚDSI odbędą się zarówno 17 maja, jak i w innych dniach, co ma pomóc w promocji obchodów w mediach.

Już w najbliższy wtorek 8 maja br. w Centrum Prasowym Foksal odbędzie pierwsza z cyklu głównych imprez ŚDSI, konferencja „Telewizja cyfrowa – atuty i pułapki konwersji”. Podczas debaty, w której udział wezmą m.in. podsekretarz stanu w Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji Igor Ostrowski, przewodnicząca Sejmowej Komisji Kultury i Środków Przekazu pos. Iwona Śledzińska-Katarasińska i przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Jan Dworak, zostaną omówione zagadnienia związane z największą w ostatnich latach operacją dotyczącą informacyjnej infrastruktury kraju - przejścia telewizji naziemnej z platformy analogowej na cyfrową.

Czytaj: Efekt ACTA - politycy pokochali internautów

Debatę poprowadzi wiceprezes PTI Marek Hołyński. Gośćmi debaty będą przedstawiciele władz ustawodawczych i regulacyjnych, nadawcy telewizyjni i internetowi, operatorzy telekomunikacyjni, izby branżowe itd.

W programie obchodów ŚDSI 2012, w dniach 14-18 maja mieszczą się również finałowe rozgrywki 36. Akademickich Mistrzostw Świata w Programowaniu Zespołowym, których organizację w tym roku powierzono Uniwersytetowi Warszawskiemu – co jest oczywistym wyrazem uznania dla dotychczasowych osiągnięć polskiej młodzieży informatycznej w tym ogromnie prestiżowym konkursie.

Natomiast w Szczecinie w dniach 10-11 maja odbędzie 15. edycja Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej z cyklu „Problemy Społeczeństwa Informacyjnego”, organizowana przez Katedrę Społeczeństwa Informacyjnego Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego.

Tegoroczne, jubileuszowe XV już spotkanie z tego cyklu ma zaowocować przeglądem i oceną różnorodnych zastosowań szeroko rozumianej informatyki we współczesnych miastach. Uczestnicy konferencji poddadzą analizie wpływ technologii informacyjnych i komunikacyjnych na jakość życia na obszarach zurbanizowanych: na zarządzanie miastem, współdziałanie mieszkańców, przepływ informacji, funkcjonowanie służb miejskich, administracji, szkolnictwa, służby zdrowia, transportu, komunikacji, budownictwa, handlu... czyli w kierunku funkcjonowania miasta przyjaznego, bezpiecznego, wygodnego.

W kolejnym tygodniu obchodów ŚDSI 2012 warto będzie wziąć udział w kolejnych imprezach:

Całość informacji o obchodach ŚDSI 2012 można znaleźć na stronie sdsi.pti.org.pl

Czytaj: Internet zastąpił znajomych, randki, prasę, książki... i przeszkadza w pracy



Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać






fot. Xsolla






fot. Geralt


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2022 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.