Światłowody Dialogu w Warszawie

17-12-2010, 13:20

Szybszy internet dla biznesu w warszawskich biurowcach będzie dostępny na początku przyszłego roku. W ramach nowej własnej sieci operatora działają już dwa biurowce, trwa podłączanie kolejnych sześciu.

Według Dialogu warszawska inwestycja zlokalizowana jest w najbardziej atrakcyjnej pod względem potencjału biznesowego części miasta. Pierwszy, zakończony właśnie etap przedsięwzięcia objął budowę sieci na obszarze Górnego Mokotowa, gdzie skupia się prawie 25% (ponad 700 tys. m2) powierzchni biurowej klasy A i B Warszawy.

>> Czytaj też: Dialog: "światłowód do domu" na łódzkich osiedlach

Sonda
Korzystasz ze światłowodów?
  • tak
  • tak, ale nie jestem zadowolony/a
  • nie, ze względu na wysoką cenę
  • nie, ze względu na brak możliwości technicznych
  • nie wiem...
wyniki  komentarze

Dzięki własnej nowoczesnej sieci zaoferujemy klientom w Warszawie niezbędne w biznesie wysokie przepływności wraz z paletą innowacyjnych usług dodanych usprawniających funkcjonowanie firm i korporacji – podsumowuje Robert Banasiak, wiceprezes zarządu Telefonii Dialog. Sieć ma służyć obsłudze głównie odbiorców biznesowych, nie wykluczamy jednak wykorzystania jej na potrzeby klientów indywidualnych, zainteresowanych np. pakietem szybkiego internetu wraz z cyfrową telewizją – dodaje.

Telefonia Dialog na początku 2010 roku podjęła decyzję o inwestycjach infrastrukturalnych w największych polskich miastach, w których do tej pory nie miała własnej sieci. Operator już rozpoczął realizację sieci światłowodowej w Poznaniu, która docelowo w I kwartale 2011 roku obejmie budynki biurowe o łącznej powierzchni ponad 150 tys. m2.

>> Czytaj też: Światłowody w Polsce: Testują GPON - przesył danych z prędkością 2,4 Gbps

Jednocześnie na początku 2011 roku dostęp do nowoczesnej infrastruktury światłowodowej Dialogu będą miały budynki o łącznej powierzchni ok. 120 tys. m2. Równolegle trwają analizy dotyczące uruchomienia podobnych projektów w innych dużych miastach.


Źródło: DI24.pl
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy