Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Surface 32 GB? A ile Microsoft pozostawił na pliki?

06-11-2012, 10:00

Na osoby, które kupią tańszą wersję Surface, może czekać bardzo niemiłe zaskoczenie...

Microsoft niezbyt pozytywnie zaskoczył użytkowników, którzy nie chcą wydawać dodatkowych stu dolarów na Surface z 64 GB pamięci. Okazuje się, że system oraz zainstalowane narzędzia, zajmują aż 16 GB, w efekcie czego na dodatkowe pliki w urządzeniu z 32 GMB pamięci pozostaje tylko 16 GB.

Przestrzeń bardzo cenna

Podczas gdy nowoczesne komputery wyposażone są w terabajtowe dyski, w przypadku przenośnych gadżetów wciąż do tego bardzo daleko. Tablety czy smartfony wykorzystują inny rodzaj pamięci (NAND Flash), która nie wymaga do działania ruchomych elementów, a przy tym zajmuje znacznie mniej miejsca i praktycznie nie wydziela ciepła.

Jak łatwo się domyślić, podstawową różnicą jest także cena różnych typów pamięci. Bez wątpienia przekonał się o tym każdy, kto do swojego peceta próbował dokupić dysk SSD - znacznie szybszy i cichszy, jednak wielokrotnie droższy.

Surface

Surface oszukuje?

Kupując standardowy dysk, niemal zawsze musimy się liczyć z tym, że dostępna dla nas przestrzeń będzie nieco mniejsza. Z pewnością nikt nie będzie również odliczał od reklamowanej pojemności miejsca wykorzystanego przez system. O ile w przypadku przenośnych gadżetów sytuacja wygląda już nieco inaczej, Surface to przecież nic innego, jak komputer z dotykowym ekranem.

Ile zatem miejsca otrzymają posiadacze konkretnych urządzeń:

  • Surface z 32 GB pamięci oferuje domyślnie około 16 GB wolnej przestrzeni na dysku;
  • Surface z 64 GB pamięci umożliwia już skorzystanie z 46 GB.

Sonda
Warto kupić Surface z większą ilością pamięci?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Widać wyraźnie, że zakup droższego urządzenia jest znacznie lepszym posunięciem, szczególnie dla osób, które zamierzają na Surface przechowywać dużą ilość multimediów czy aplikacji. Dobrze mimo wszystko zauważyć, że jeśli z większość informacji pobieramy po prostu na bieżąco z sieci, większa ilość pamięci nie będzie potrzebna.

Jeśli mimo wszystko nie spodoba się Wam duża ilość miejsca, jaką wykorzystuje Windows 8, zawsze można zainteresować się Linuksem: Windows 8 się nie spodobał? Zobacz, jak zacząć przygodę z Linuksem.


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              

Źródło: MicrosoftOstatnie artykuły:

fot. Petronasfot. Sophosfot. Freepikfot. Freepik