Stuxnet dostał się w ręce Anonymous?

13-02-2011, 12:37

Znana grupa hakerów może mieć w swoim posiadaniu jednego z najgroźniejszych wirusów ostatnich lat.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Internauci zrzeszeni w internetowych grupach przez serwisy takie, jak 4chan, uzurpują sobie coraz częściej prawo do wymierzania sprawiedliwości na własną rękę.

>>Czytaj także: Raport o (cyber)stanie świata

Sonda
Anonymous wykorzystają Stuxneta?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Stuxnet to robak komputerowy używany do szpiegowania instalacji przemysłowych, co czyni go jednym z najniebezpieczniejszych wirusów, jakie kiedykolwiek rozprzestrzeniały się w sieci. Może atakować między innymi fabryki, rafinerie czy elektrownie.

Hakerzy z grupy Anonymous mają z kolei na swoim koncie między innymi ataki na PayPala, Visę, a niedawno także na egipskie strony rządowe. Choć większość ataków jest inspirowana górnolotnymi motywami, jak ochrona wolności w sieci, "Anonimowi" skupiają w swoich rękach coraz większą władzę.

Jeden z użytkowników na Twitterze, który opisuje siebie jako "pomocnika w operacjach Anonymous, WikiLeaks, dbającego o wolność w internecie", umieścił niepokojącą dla wielu wiadomość: Anonymous jest teraz w posiadaniu Stuxneta - problem, oficerze?

Urządzenia wrażliwe na Stuxneta
fot. Ulli1105 (lic. CC-BY) - Urządzenia wrażliwe na Stuxneta
Choć autentyczność tego typu informacji trudno potwierdzić, na chwilę obecną nie wiadomo także, czy grupa hakerów byłaby w stanie użyć przemysłowego wirusa. Obserwatorzy z Forbesa podejrzewają, że o ile Anonymous prawdopodobnie nie będą chcieli atakować elektrowni czy rafinerii, mogą próbować przekształcić kod robaka, by użyć go w inny sposób.

>>Czytaj także: Izrael testował Stuxneta przed atakiem na Iran


Źródło: Forbes


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. Xsolla


fot. Geralt


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2022 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.