Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Studenci sami wpisywali sobie oceny?

17-11-2011, 14:10

Na ślady włamania do systemu jednej z amerykańskiej uczelni trafiono po tym, jak jej władze postanowiły przyjrzeć się zagadkowym zmianom ocen.

Pracownicy Uniwersytetu w Santa Clara, przeglądając zapiski z ostatnich kilku lat, dostrzegli, że bez autoryzacji zmieniono stopnie około 60 studentów. W wielu przypadkach były to bardzo istotne "korekty", np. z 2 na 5.

Czytaj także: Policja zatrzymała włamywacza do NASA

Mark Loiseau, studiujący w Santa Clara, napisał na Twitterze, że agenci FBI przyjechali przesłuchać go w związku ze sprawą, wertując przy tym setki stron bilingów, jakie otrzymali od jego operatora. Jak podaje San Jose Mercury News, Loiseau zaprzeczył jakimkolwiek związkom z włamaniem.

Według serwisu Sophos do naruszenia zabezpieczeń uniwersyteckiego systemu doszło najprawdopodobniej między czerwcem 2010 a lipcem 2011 roku. Władze placówki zapewniają jednocześnie, że na razie nie odnaleziono jakichkolwiek śladów, które wskazywałyby na to, iż uzyskano dostęp do informacji o studentach.

Obecnie specjaliści zajmują się analizą sytuacji, by zmniejszyć prawdopodobieństwo powtórzenia się podobnego ataku w przyszłości. Nikt nie ma jednak wątpliwości, że to nie ostatni przypadek tego typu. Według niedawnej ankiety przeprowadzonej przez serwis Zdane.pl, aż 40% uczniów uważa, że nie warto być uczciwym w szkole.

Czytaj także: Facebook zidentyfikował spamerów


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              Ostatnie artykuły:

fot. Petronasfot. Sophosfot. Freepikfot. Freepik