StreetSpark łączy ludzi na podstawie ich aktywności w sieci

23-05-2011, 21:12

Algorytmy witryn randkowych, które próbowały dopasowywać ludzi na podstawie ich zainteresowań, nie zawsze zdawały egzamin. W dobie serwisów społecznościowych przyszedł czas na coś nowego.

Choć czasem publikacja wiadomości na Facebooku może się skończyć wizytą służb specjalnych, coraz większa grupa internautów pozostawia w sieci bardzo wiele istotnych danych na swój temat.

>>Czytaj także: Google uruchamia porównywarkę produktów finansowych (wideo)

Sonda
Chciałbyś poznać ludzi, którzy zachowują się podobnie w sieci?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Ten oczywisty fakt postanowili wykorzystać twórcy usługi StreetSpark, która pomaga nawiązywać nowe znajomości. Nie musimy jednak męczyć się z wypełnianiem formularzy i rozpisywać się na temat naszych zainteresowań. Jeśli dany użytkownik korzystał aktywnie z witryn społecznościowych, prawdopodobnie będzie to wystarczający materiał.

Jak przyznają twórcy, chcieli oni, by narzędzie było szybkie i "spontaniczne", stąd jego prosta zasada działania. Wystarczy zalogować się na swoje konta w popularnych usługach, jak Facebook, Twitter, Lastfm czy Foursquare, by program umożliwił nam kontakt z osobą, która w sieci robi podobne rzeczy.

Trzeba przyznać, że pomysł jest bardzo prosty i może okazać się niezwykle skuteczny. Autorzy podkreślają, że wreszcie nie musimy "odpowiadać na 500 pytań", aby korzystać z narzędzia i poznawać nowe osoby "wystarczy być sobą".

StreetSpark dostępny jest za darmo dla iPhone'a oraz Androida, jednak wkrótce planowane jest udostępnienie również płatnej wersji z dodatkowymi funkcjami.

>>Czytaj także: Google nie wypożyczy filmów dla zrootowanych urządzeń


Źródło: Street Spark
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy