Stracą pracę przez piratów?

22-01-2008, 20:06

Wytwórnia muzyczna EMI zamierza zwolnić nawet 2 tysiące osób w ramach planu restrukturyzacji firmy. Firma tłumaczy, że to wina piratów.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Nowe umowy z artystami, poszukiwanie nowych talentów i skupienie się na sprzedaży cyfrowej muzyki w internecie to główne założenia nowej strategii wytwórni muzycznej EMI. Chce ona ograniczyć koszty funkcjonowania aż o 200 milionów funtów rocznie, by odzyskać konkurencyjność na bardzo wymagającym rynku muzycznym.

Osiągnięcie planowanych oszczędności nie będzie jednak możliwe bez masowych zwolnień. Wytwórnia zatrudnia obecnie około 5 tysięcy osób, z czego aż 4,5 tys. w dziale zajmującym się nagrywaniem i sprzedażą muzyki. Tam, w ciągu najbliższych 6 miesięcy, pracę może stracić nawet 2 tysiące osób, czyli blisko połowa pracowników.

Firma tłumaczy, że podjęte przez nią działania są efektem zmian, jakie w ostatnim czasie zaszły na rynku muzycznym, nie tylko w Stanach Zjednoczonych, choć tam jest to najbardziej widoczne. Domyślać się jedynie można, że winą próbuje się obarczyć osoby pobierające nielegalną muzykę z Sieci czy kupującą pirackie albumy. Jest to jednak także dowód na to, że EMI nie ma pomysłu na walkę ze zjawiskiem piractwa.

Zaniepokojenie jednak zaczęli wyrażać już artyści, którzy mają wątpliwości, czy przy tak dużych cięciach w zatrudnieniu, wytwórnia będzie w stanie poświęcić promocji ich pracy wystarczająco dużo czasu.

Źródło: EMI


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


Tematy pokrewne:  

tag wytwórnietag piractwotag muzyka w internecietag EMI
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.