Steve Jobs: Bill Gates nigdy niczego nie wynalazł

21-10-2011, 17:06

W biografii Waltera Isaacsona zarówno Steve Jobs, jak i Bill Gates nie szczędzą słów krytyki pod kątem swoich konkurentów.

Serwis Huffington Post dotarł do kopii długo wyczekiwanej biografii Steve'a Jobsa autorstwa Waltera Isaacsona, która ma rzucić nowe światło na postać zmarłego niedawno wizjonera z Cupertino.

Czytaj także: iPhone 5 (nie 4S) był ostatnim projektem Jobsa?

Jak podaje serwis, Bill Gates określił w niej Jobsa jako "zasadniczo dziwnego". Założyciel Microsoftu powiedział również: Nigdy nie wiedział wiele o technologii, ale miał niesamowity instynkt dotyczący tego, co zadziała.

Isaacson na podstawie kilkudziesięciu wywiadów przeprowadzonych z Jobsem przywołuje również jego słowa na temat Gatesa. Bill zwyczajnie nie ma wyobraźni i nigdy niczego nie wynalazł, więc myślę, że dlatego bardziej komfortowo czuje się w filantropii niż technologii - miał powiedzieć założyciel Apple'a. - On po prostu bezwstydnie ukradł pomysły innych ludzi.

Jeszcze bardziej negatywne emocje w Jobsie miał wzbudzać Android, z którym legendarny wizjoner chciał podjąć "termonuklearną wojnę". Zapytany o problemy patentowe, Jobs miał się mocno zdenerwować i stwierdzić: Zniszczę Androida, bo jest to ukradziony produkt.

Czytaj także: Zatrzymanie oddechu przyczyną śmierci Jobsa


Źródło: Huffington Post
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy