Startup Sprint: nowa szansa dla startupów już w lutym

10-01-2012, 15:11

Zupełnie nowy cykl imprez Startup Sprint dla twórców innowacyjnych projektów rozpocznie się w lutym br. Pomysłodawcy wydarzenia mają już za sobą organizację m.in. Startup Weekend Poznań.

Według informacji pozyskanych przez Dziennik Internautów w najbliższym czasie rozpocznie się pierwsza z sześciu imprez tematycznych dla startupów o nazwie Startup Sprint. Każda z imprez zostanie podzielona na kategorie tematyczne, a najbliższa będzie dotyczyć finansów.

Już na początku lutego przez trzy dni twórcy startupów będą pracować nad projektami dedykowanymi branży finansowej. Jednak aby dostać się na imprezę, wcześniej trzeba będzie przejść etap rekrutacji dzięki 60-sekundowej prezentacji swojego pomysłu na YouTube. Organizatorzy planują wybrać od 20 do 30 pomysłów, które mogą otrzymać wsparcie i gwarancję udziału w Startup Sprint.

Czytaj też: Pitch Rally powraca po nowym roku

Organizatorzy - LMS Invest i SpeedUp Venture Capital Group - nie chcą odchodzić od standardowego tworzenia startupów bądź jego ewaluacji, ale zamierzają skupić się na znalezieniu inwestora branżowego lub sprzedaniu pomysłu do korporacji.

Prawdopodobnie udział w Startup Sprint w Poznaniu będzie bezpłatny, a uczestnicy z całej Polski otrzymają dostęp do specjalistów-praktyków z różnych dziedzin, wyżywienie oraz napoje. Więcej szczegółów może pojawić się jeszcze w tym tygodniu.


Źródło: DI24.pl
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy