Startuje Xbox Music w wersji webowej. Usługa TV też się rozwija

01-07-2013, 11:51

Muzyczna usługa Microsoftu - Xbox Music - będzie miała coraz mniej wspólnego z Xboksem. Gigant uruchamia dostęp przez przeglądarkę, a poza tym rozwija ofertę telewizyjną dla posiadaczy konsoli.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Usługa Xbox Music, która miała być microsoftowym odpowiednikiem Spotify, wystartowała w październiku ubiegłego roku. Usługę udostępniono w wersji dla konsoli Xbox, a zaraz potem na Windows 8 oraz Windows Phone 8.

Nieco dziwne było to, że Microsoft zignorował innych swoich klientów, np. posiadaczy Windows 7. Z drugiej strony firma obiecywała, że z czasem Xbox Music będzie dostępny nawet na iOS i Androidzie.

Webowa wersja Xbox Music

W ubiegłym tygodniu serwis The Verge dowiedział się, że Microsoft jest bliski uruchomienia webowej wersji Xbox Music. Teraz ta usługa najwyraźniej jest dostępna pod adresem music.xbox.com. Użytkownicy z Polski po zalogowaniu dowiedzą się, że usługa nie jest jeszcze dostępna w naszym kraju. 

Z doniesień The Verge wynika, że webowy odtwarzacz jest podobny do aplikacji Xbox Music w nowym Windows 8.1. Ten odtwarzacz najwyraźniej może być dostępny na kilku urządzeniach jednocześnie. Użytkownik może też edytować playlisty, dodawać muzykę do kolekcji itd. Wprowadzone zmiany będą widoczne na innych urządzeniach (zob. The Verge, Microsoft launches web-based Xbox Music, available for subscribers now).

zrzut
Źródło obrazka: The Verge

Więcej telewizji w Xboksie

Microsoft jak dotąd nie starał się o zwrócenie uwagi na webową wersję Xbox Music, ale firma pochwaliła się na blogu Xboksa czymś innym - osiągnięciem porozumienia z Time Warner Cable. Dzięki temu posiadacze Xboksów, będący jednocześnie klientami Time Warner Cable, otrzymają możliwość oglądania z poziomu konsoli aż 300 kanałów telewizyjnych, m.in. AMC, BBC World News, Bravo, Cartoon Network, CNN, Comedy Central, Food Network, HGTV.

Sonda
Wypróbujesz webową wersję Xbox Music, gdy już będzie dostępna?
  • tak
  • raczej tak
  • raczej nie
  • nie
wyniki  komentarze

Zauważmy, że od kiedy tylko telewizja jest dostępna w Xboksie, oferuje ona albo treści bezpłatne, albo wykupione przez klientów bezpośrednio od dostawców tych usług. Może się to wydawać strategią mało efektywną, bo przecież Xbox nie oferuje w ten sposób treści na wyłączność.

Z drugiej strony przy takim podejściu Microsoft nie wchodzi w bezpośrednią konkurencję z dostawcami telewizji, ale jednak przekonuje ludzi, że jego urządzenie służy także do odbioru telewizji. Poza tym droga do treści na wyłączność nie jest zamknięta. Warto w tym kontekście przypomnieć film "Pulp", który miał swoją premierę na Xbox Live.

Czytaj także: Xbox One: Trzy systemy, Skype i możliwość grania bez internetu... teoretycznieSprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.