Sprzęt podłączony do sieci zrobimy jak z klocków - przełom littleBits - wideo

18-03-2014, 14:18

Chcesz automat do karmienia rybek sterowany przez internet? Dzięki littleBits możesz go sam sobie zrobić, nie mając pojęcia o elektronice.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Dziś budowanie urządzeń elektronicznych wcale nie musi wymagać specjalnej wiedzy i umiejętności. Można stworzyć elektronikę, którą będziemy składać jak z klocków. Nie chodzi o gotowe urządzenia do złożenia, ale o takie klocki, z których każdy zbuduje to co chce.

Elektronika składana z klocków

Ideę takiej elektroniki realizuje firma littleBits. Opracowuje ona moduły, które można łączyć magnesami tworząc dowolne urządzenia. Przykładowo można połączyć zasilacz, włącznik i silnik, aby stworzyć urządzenie do przesuwania jakichś przedmiotów w naszym otoczeniu. Oczywiście łącząc więcej modułów otrzymamy bardziej złożone urządzenia.

Sam projekt littleBits znany jest od dawna i jeśli już go znasz, możesz ominąć film poniżej. Jeśli nie znasz littleBits to obejrzyj film, by zrozumieć podstawową ideę projektu.

Jeden moduł i mamy internet!

Firma littleBits ciągle poszerza zestaw dostępnych modułów, a więc możliwości całego systemu ciągle rosną. Wczoraj ogłoszono dostępność takiego modułu, który nam wydał się szczególnie ciekawy. Chodzi o moduł chmurowy (littleBits Cloud Module).

Jak łatwo się domyślić, ten moduł chmurowy ma służyć do tworzenia urządzeń, którymi można sterować przez internet lub inną sieć. Bez kabli, bez wiedzy o programowaniu, będzie można tworzyć zdalnie sterowane urządzenia. Będzie to istny internet przedmiotów budowany z klocków.

Sonda
Czy urządzenia z gotowych modułów mogą być czymś więcej niż ciekawostką?
  • tak
  • raczej tak
  • raczej nie
  • nie
wyniki  komentarze

Urządzenia budowane w modułów littleBits nie muszą być tylko zabawkami. Testerzy stworzyli już urządzenia do zdalnej regulacji ogrzewania w domu, a przecież Google też się tym zajmuje. Inny pomysł to urządzenie do karmienia rybek, którym można sterować przez internet. Czy nie jest to rewelacyjna propozycja dla kogoś, kto ma zwierzątka i musi wyjechać? 

Poniżej jeszcze jeden film, który lepiej wyjaśnia ideę littleBits. Na tym filmie nie ma jeszcze modułu chmurowego, ale obejrzenie tego materiału daje więsze wyobrażenie o potencjale projektu.

Idea zastępowania inżynierów klockami jest obecna nie tylko w obszarze sprzętu. Stephen Wolfram pokazywał nawet programowanie z klocków.Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. Kaspersky


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.