Sprzedaż Trello. Nowa firma w portfolio Google. Przegląd e-biznes 10.01.2017

10-01-2017, 07:43

Dziś premiera nowego codziennego przeglądu. Przyjrzymy się, co piszą o e-biznesie. Znajdziecie tu wydarzenia z Polski i ze świata, prawo i działania władz, wyniki badań, istotne zmiany i ciekawostki… a może i jeszcze więcej. Zapraszamy!

E-biznes w naszym przeglądzie to zarówno firmy działające w internecie czy oferujące narzędzia do działania w świecie cyfrowym, jak i te, który z tych narzędzi intensywnie korzystają. Przegląd e-biznes jest więc mieszanką informacji różnego kalibru - postaramy się jednak zadbać o to, by wszystkie były ciekawe.

Dość tych wstępów, czas start.

  • TechCrunch twierdzi, że Amazon kupił harvest.ai - pochodzący z San Diego startup wykorzystujący sztuczną inteligencję w cyberbezpieczeństwie. Amazon nie chce “komentować plotek”, harvest.ai milczy, a TechCrunch ujawnia szczegóły swego śledztwa.
  • Pracownicy zastąpieni przez sztuczną inteligencję? To już się dzieje. Na razie w pewnej firmie ubezpieczeniowej w Japonii. Szczegóły zna Business Insider.
  • Kolejne banki pozytywnie przechodzą audyt Ministerstwa Cyfryzacji i zaczynają oferować potwierdzanie Profilu Zaufanego w serwisie internetowym. Do PKO BP i ING dołączył właśnie Bank Millenium (materiał prasowy Banku Millenium).
  • W I kwartale 2016 r. problemów z dostępem do Internetu i energii elektrycznej doświadczyła ponad połowa polskich przedsiębiorstw - podaje w wynikach badań własnych Atman. Powołując się na badania Veeam Software Atman dodaje, że koszt godziny przestoju aplikacji krytycznych to 76 tys. dol., zaś niekrytycznych - 92 tys. dol. (materiał prasowy Atman).
  • Medium, platforma do publikacji tekstów, walczy o nowy model biznesowy. Jak donosi Business Insider, firma zwalnia ⅓ pracowników (głównie tych pełniących funkcje biznesowe) i zamyka dwa biura.
  • Przemysł w 2017 roku? Przyspieszenie w zakresie modernizacji infrastruktury przemysłowej, gdzie główną rolę odegra Internet Rzeczy - prognozuje Schneider Electric na podstawie badań własnych. 70% z badanych 2500 firm widzi wartość biznesową IoT (materiał prasowy Schneider Electric).
  • Engave, warszawski dostawca rozwiązań z dziedziny bezpieczeństwa, przechowywania danych oraz wirtualizacji, znalazł się w finale konkursu European Business Awards, który ma wyłonić najbardziej innowacyjne europejskie firmy z różnych branż. Polskę reprezentuje 28 firm (źródło: materiał prasowy Engave).
  • 3 lutego Ministerstwo Cyfryzacji zaprasza przedsiębiorców na spotkanie dotyczące nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych. Limit zgłoszeń na spotkanie został już wyczerpany, ale będzie można obejrzeć jego przebieg dzięki transmisji online.

 

Zapraszam do czytania, komentowania oraz przesyłania na adres jr@di24.pl linków do aktualnych lub ponadczasowych materiałów o e-biznesie - możliwe, że zasygnalizuję je w kolejnym przeglądzie.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy