Sprytne prezenty dla dzieci (i nie tylko) dużo czasu spędzających przed komputerem

31-10-2018, 10:27

Jak siedzisz? Nie garb się! Usiądź prosto! Połóż tablet na stół... zapewne wielu rodziców chętnie zastąpi te mantry prezentami, które pozwolą dziecku zachowywać prawidłową postawę przy komputerze i dobrą kondycję kręgosłupa i mięśni grzbietu. Oto nasze propozycje prezentów dla osób - bo nie tylko dzieci - spędzających dużo czasu przed ekranami...

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Podstawka pod tablet

Pediatrzy i ortopedzi stawiają sprawę jasno - jeśli chcesz oglądać coś na tablecie, siadasz przy stole, opierasz na nim łokcie i przedramiona, a tablet ustawiasz tak, żeby nie zwieszać nad nim głowy, tylko przy wyprostowanym kręgosłupie lekko ją pochylać. Stojak na tablet zdecydowanie w tym pomoże.

Prezent dla komputerowego dziecka. Podstawka pod tablet

>> Sprawdź, gdzie kupisz najtaniej

Fotel gamingowy

Nazywa się ładnie, swoje zadanie - trzymanie prawidłowej postawy kręgosłupa i ułożenia rąk podczas długotrwałego siedzenia przy komputerze - spełnia jeszcze ładniej. Nie tylko dla graczy!

Prezent dla komputerowego dziecka. Fotel gamingowy

>> Sprawdź, gdzie kupisz najtaniej

Mysz ergonomiczna

Mysz pionowa, na której układamy rękę w sposób bardziej naturalny dla nadgarstka niż w przypadku tradycyjnej myszy poziomej. Obniżamy w ten sposób napięcia mięśni powstające w ręce, która obsługuje myszkę.

Prezent dla komputerowego dziecka. Mysz ergonomiczna

>> Sprawdź, gdzie kupisz najtaniej

 

Elastyczna taśma do rozciągania

Już nawet nie długotrwałe siedzenie przy komputerze, a nieustanne pochylanie się nad urządzeniami tzw. mobilnymi - przede wszystkim smartfonem - bardzo obciąża szczególnie górny odcinek kręgosłupa. Regularne rozciąganie mięśni ramion, karku i górnego odcinka pleców nieco złagodzi skutki tego, że właściciel smartfonu nie zawsze pamięta o prawidłowej postawie...

Prezent dla komputerowego dziecka. Taśma rozciągająca

>> Sprawdź, gdzie kupisz najtaniej

 

Karnet na basen

Nasze wadliwe postawy przy komputerze, garbienie się, pochylanie głowy lub nadmierna eksploatacja odcinka szyjnego wynikają m.in. z tego, że mięśnie grzbietu są zbyt słabe, by być naszym naturalnym sojusznikiem w tworzeniu prawidłowych nawyków. Pływanie jest bardzo dobrym sposobem i na wzmocnienie układu kostno-mięśniowego, i na odciążenie go po długotrwałym przesiadywaniu przy sprzęcie.

Prezent dla komputerowego dziecka. Karnet na basen

>> Sprawdź, gdzie kupisz najtaniej

 

Podstawa pod ekran LCD

Górna krawędź ekranu na wysokości oczu, łokcie podparte i spoczywające jednej linii z nadgarstkami - o takie zdrowe nawyki pomoże nam zadbać ustawienie ekranu komputera na podstawce.

Prezent dla komputerowego dziecka. Podstawa pod ekran LCD

>> Sprawdź, gdzie kupisz najtaniej

 

Dynamiczna poduszka do siedzenia

Odcinek lędźwiowy odsunięty od podparcia - bardzo zły nawyk. Poduszka na krzesło pomoże utrzymać - szczególnie niezbyt zdyscyplinowanej młodzieży szkolnej nauczania początkowego - prawidłową postawę.

Prezent dla komputerowego dziecka. Poduszka do siedzenia

>> Sprawdź, gdzie kupisz najtaniej

 

Regulowane biurko dla dziecka

Stopy oparte na podłodze (albo przynajmniej na podnóżku - nie wiszące w powietrzu), kolana zgięte pod kątem ok. 90 stopni, łokcie na podłokietnikach, nadgarstki na stole - nie tylko na te detale prawidłowej postawy przy komputerze wpływa odpowiednia wysokość biurka, przy którym dziecko powinno siedzieć przy komputerze. A że młodzież szybko rośnie, regulacja wysokości i nachylenia blatu to całkiem niezłe rozwiązanie.

Prezent dla komputerowego dziecka. Biurko regulowane

>> Sprawdź, gdzie kupisz najtaniej


Następny artykuł » zamknij

Speed dating w rekrutacji


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2022 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.