Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Sprawozdanie z 2 Forum Prawa Mediów Elektronicznych Europa Cyfrowa (FPME, Uniwersytet Opolski)

Rafał Cisek, Nowe Media 25-04-2016, 06:16

Dane osobowe, konsument w sieci, własność intelektualna w internecie - to były główne tematy konferencji w Opolu pt. 2 Forum Prawa Mediów Elektronicznych Europa Cyfrowa zorganizowanej m.in. przez CBKE (Uniwersytet Wrocławski) i Uniwersytet Opolski. Przedstawiam zaktualizowane sprawozdanie z drugiego dnia konferencji, moim zdaniem najciekawszego.

Głównym tematem początku drugiego dnia była rewolucja w przetwarzaniu danych osobowych, która nas czeka w związku z perspektywą uchwalenia rozporządzenia unijnego o ochronie danych osobowych (najciekawsze rozważania w tym zakresie snuł dr Paweł Litwiński). Później niezwykle interesującymi okazały się kwestie prawa konsumenckiego w sieci oraz wystąpienia dotyczące własności intelektualnej, w tym prawa autorskiego w internecie (m. in. dr Marek Świerczyński, dr hab. Przemysław Polański).

2 Forum Prawa Mediów Elektronicznych Europa Cyfrowa

Foto: mec. Rafał Cisek, www.NoweMEDIA.org.pl

Ciekawe były rozważania na temat dostarczania treści cyfrowych (dr Gabriela Bar) oraz na temat kwestii związanych ze sprzedażą i licencjonowaniem programów komputerowych (dr Zbigniew Okoń) uzupełnione panelami dotyczącymi również kwestii prawnych odnoszących się do wad programów komputerowych i odpowiedzialności za nie.

Prawdziwy intelektualny show z emocjonującymi rozważaniami na temat możliwości dziedziczenia profilu w serwisie społecznościowym przeprowadził Prof. Mariusz Załucki (w wystąpieniu zatytułowanym "Śmierć a dane w systemach teleinformatycznych").

Z pełnym sprawozdaniem, które jest ciągle uzupełniane o nowe streszczenia i materiały (w tym nagrania wideo), można zapoznać się w serwisie prawa nowych technologii mec. Rafała Ciska www.NoweMEDIA.org.pl, patrona merytorycznego DI Biznes i Prawo oraz Patrona Medialnego Centrum Badań Problemów Prawnych i Ekonomicznych Komunikacji Elektronicznej (CBKE) na Uniwersytecie Wrocławskim - współorganizatora 2FMPE.

Patronem medialnym wydarzenia był także Dziennik Internautów we współpracy z Serwisem Prawa Nowych Technologii www.NoweMEDIA.org.pl.

mec. Rafał CisekRafał Cisek, radca prawny, współpracownik Centrum Badań Problemów Prawnych i Ekonomicznych Komunikacji Elektronicznej (CBKE), twórca serwisu prawa nowych technologii NoweMEDIA.org.pl, ekspert w zakresie prawnych aspektów komunikacji elektronicznej.

KANCELARIA PRAWA GOSPODARCZEGO


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              Ostatnie artykuły:

fot. Petronasfot. Sophosfot. Freepikfot. Freepik