Spotkanie Netcamp o trendach technologicznych, Internecie Rzeczy i wirtualnej rzeczywistości

PATRONAT MEDIALNY 24-11-2015, 21:41

Już w czwartek 26 listopada Fundacja Netcamp zaprasza na wyjątkowo inspirujące spotkanie IT. Zaproszeni prelegenci opowiedzą o trendach technologicznych, które zmienią świat do 2020 r., wirtualnej rzeczywistości oraz jak wykorzystać Internet Rzeczy w praktyce.

- Spotkania Netcamp już od 8 lat inspirują branżę IT. Udało nam się zbudować największą w zachodniej Polsce społeczność tech/startup. Co 2 miesiące specjaliści IT, przedsiębiorcy i startupowcy dzielą się wiedzą oraz nawiązują nowe kontakty biznesowe – mów Maciej Jankowski, założyciel Fundacji Netcamp.

Agenda wydarzenia:

1. Jak technologie zmienią nasze życie do roku 2020? – Michał Rachowski, Squiz Poland

Czy Facebook doradzi nam, w co się ubrać, a szef będzie monitorował naszą aktywność fizyczną na Endomondo? Podczas prezentacji Michał opowie o cyfrowej transformacji, zmianach, jakie według Gartnera przyniosą nam nowe technologie i najważniejszych trendach na najbliższe 5 lat.

2. Internet of Things w praktyce – Hubert Michalak, REC Global

Internet otacza nas z każdej strony, używamy go w pracy, w domu, robimy przez niego zakupy.  Czy możemy wykorzystać tę już istniejącą sieć do jeszcze innych celów? A gdyby do Internetu podłączyć „Rzeczy”, tworząc Internet of Things? Podstawowe pytanie brzmi: jak to zrobić? Od czego zacząć? Jakie możliwości techniczne mamy już dzisiaj, a jakich możemy oczekiwać jutro? I najważniejsze – do czego możemy „Rzeczy” wykorzystać i z czego „Rzeczy” mogą nas w najbliższej i w dalszej przyszłości wyręczyć?

3. Mój Avatar – przyszłość wirtualnej rzeczywistości – Adrian Perdjon, Mocamp

Branża VR (Virtual Reality) jest jedną z najdynamiczniej rozwijanych obecnie gałęzi przemysłu rozrywkowego. Wirtualne światy to także ogromny potencjał dla rynku reklamowego, nieruchomości, czy obsługi klienta. Możliwości są tysiące, a nowe pomysły rodzą się każdego dnia. Czy niedługo wszyscy przeniesiemy się do wirtualnego świata? Czy Wirtualne Postacie będą wyglądały jak żywe i jak można zwiększyć imersję?

 

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc wymagana jest rejestracja, dzięki której można stworzyć spersonalizowany graficzny identyfikator przydatny w networkingu :) Spotkanie Netcamp odbędzie się klubie Bahia (ul. Bohaterów Warszawy 34/35). ​ Mecenasem wydarzenia jest Miasto Szczecin a sponsorem REC Global.

Organizatorzy planują też transmisję online na kanale YouTube, gdzie dostępne są również nagrania z poprzednich wydarzeń. Po prezentacjach organizatorzy zapraszają na branżowe rozmowy i afterparty.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag patronat DItag Netcamp
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy