Spotkanie Netcamp Hardware - koparki bitcoinów, komunikacja M2M i systemy embedded

PATRONAT MEDIALNY 12-02-2015, 08:32

Fundacja Netcamp zaprasza w czwartek 19 lutego na pierwsze w tym roku inspirujące spotkanie IT w Szczecinie. Tym razem nasi prelegenci pokażą, jak tworzyć gry 3D na platformie embedded, opowiedzą o wyzwaniach komunikacji machine-2-machine oraz wyjaśnią, jak zbudować własną koparkę bitcoinów i czy jest to opłacalne.

Netcamp logo

Agenda

1. Gra w nieznane – embedded game development - Marcin Mrowiński, brightONE

Proste zadanie - napisanie gry 3D. Utrudnienie - napisanie jej na system operacyjny czasu rzeczywistego używany w samolotach wojskowych i pasażerskich! Jak sobie poradzić z całkowicie nowym zagadnieniem w skali światowej?

3.Czy warto kopać bitcoiny? Przegląd technologii i jej przyszłość - Filip Pawczyński, Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

Poznamy historię, obecną formę, a także proces tworzenia urządzeń do potwierdzania transakcji w sieciach kryptowalutowych potocznie zwanych koparkami, najczęściej Bitcoin. Postaram się także przybliżyć, w jaki sposób urządzenia pracują i dlaczego budzą tak duże emocje na rynku IT.

3. Bunt maszyn czy bunt ludzi? Jak zachować wolność wobec rosnącej w siłę technologii? - Michał Wiśniewski, REC Global

Każdego dnia inżynierowie przesuwają granice niemożliwego. Trudno sobie wyobrazić, żeby rozwiązania przyszłości były ograniczone w jakikolwiek sposób. Siła otaczającej nas technologii coraz częściej staje się powodem do niepokoju. Powstaje pytanie – co z moją prywatnością? Czy rzeczywiście chcę, żeby maszyna decydowała za mnie? Pokażemy, że trendem w rozwiązaniach M2M staje się dbałość o to, żeby użytkownik nie stawał więcej przed wyborem pomiędzy technologią a prywatnością

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc wymagana jest rejestracja na stronie rejestracja.netcamp.pl. Spotkanie Netcamp odbędzie się klubie Hormon Cafe (ul. Monte Cassino 6). Głównym sponsorem wydarzenia jest firma brightONE​, partnerem REC Global​, a mecenasem Miasto Szczecin.

Organizatorzy planują też transmisję online na kanale YouTube, gdzie dostępne są również nagrania z poprzednich wydarzeń. Po prezentacjach zapraszają na networking, branżowe rozmowy przy piwie i afterparty. Aby ułatwić networking wśród uczestników i zobaczyć, kto się wybiera na Netcampa, warto również dołączyć do wydarzenia na Facebooku.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag Szczecintag patronat DItag Netcamp
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy