Społecznościowe wyszukiwanie Google dostępne już globalnie (wideo)

19-05-2011, 18:40

Z wyszukiwania opartego o kontakty w sieciach społecznościowych mogą już skorzystać użytkownicy z całego świata.

Google niedawno rozpoczęło testy wyszukiwania głosowego na rynku amerykańskim, ale jednym z największych priorytetów dla Mountain View są wciąż usługi społecznościowe.

>>Czytaj także: 13-latek przesłuchany przez Secret Service za wpis na Facebooku

Sonda
Google ma szanse w walce z Facebookiem?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Użytkownicy ze Stanów Zjednoczonych mogli korzystać z wyszukiwania społecznościowego już w 2009 roku, teraz natomiast Google ogłosiło, że usługa udostępniona została w 19 nowych językach, a kolejne pojawią się niebawem.

Koncepcja wyszukiwania społecznościowego jest bardzo prosta i w skrócie polega na umieszczaniu w wynikach Google'a również wiadomości publikowanych przez naszych znajomych na Twitterze czy w innych usługach społecznościowych. Oczywiście mają one bardzo wysoki priorytet, niestety jednak nie znajdziemy wśród nich wiadomości z Facebooka.

Korporacja Marka Zuckerberga jest bardzo ostrożna, jeśli chodzi o publikowanie informacji z serwisu na zewnątrz, co okazuje się niemałą przeszkodą dla Google'a. Pierwszą poważną odpowiedzią na Facebooka ma być przycisk "+1", który zostanie udostępniony już w najbliższych tygodniach.

>>Czytaj także: Chmurowa usługa muzyczna od Apple odegra utwory bez czekania


Źródło: Inside Search
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy