Spokojnie, Wasze hasła do Facebooka nie wyciekły. Wpadka z nieszyfrowanymi hasłami

22-03-2019, 13:04

Jak wskazał dziennikarz Brian Krebs, a następnie potwierdziło biuro prasowe Facebooka, pracownicy firmy mieli dostęp do haseł użytkowników przechowywanych w nieszyfrowanych plikach tekstowych.  Wygląda jednak na to, że nikt nie wykorzystał tych haseł w niewłaściwy sposób.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Podczas styczniowej kontroli bezpieczeństwa w Facebooku okazało się, że "od 200 do 600 mln" haseł użytkowników Facebooka, Facebooka Lite i Instagrama przechowywanych było w prostych plikach tekstowych, dzięki czemu dostęp do nich miało ok. 20 tys. pracowników firmy. 

Sprawę ujawnił 21 marca dziennikarz Brian Krebs, który informację otrzymał od pracownika giganta, sfrustrowanego brakiem działań ze strony firmy. Facebook w komunikacie prasowym potwierdził, że rzeczywiście doszło do takiego błędu, podkreślając jednocześnie, że do haseł nie miały dostępu osoby postronne.

Niektóre hasła znajdowały się w niezaszyfrowanych plikach od 2012 roku. Użytkownicy, których haseł ten błąd dotyczył, otrzymają od Facebooka odpowiednią informację. Osobom, które chciałyby wpaść w panikę, warto przypomnieć, że pracownicy Facebooka mają dostęp do przynajmniej części naszych prywatnych treści, np. wiadomości...

Zobacz, co piszą na ten temat inne media

Pierwotna informacja na blogu Briana Krebsa

Niebezpiecznik.pl - wyważona, rzetelna analiza problemu (polecamy!)

CNN - New York Edition

Facebook Newsroom - oficjalny komunikat pod przewrotnym tytułem "Utrzymywanie bezpieczeństwa haseł" (Keeping Passwords Secure).Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.