Spada sprzedaż Acera w kwietniu

15-05-2012, 12:19

O ponad 20% spadły przychody Acera w kwietniu miesiąc do miesiąca - poinformowała firma w oficjalnym oświadczeniu. Już wkrótce koncern szykuje się jednak do zaprezentowania nowej linii urządzeń.

Przychody Acera były w kwietniu o 11% niższe niż przed rokiem i wynosiły 860,25 miliona dolarów. Łączne przychody koncernu od stycznia do kwietnia były niższe o 6,74% rok do roku.

Czytaj także: HP stawia na ultrabooki

Acer swoją przyszłą strategię opiera przede wszystkim na nowoczesnych urządzeniach przenośnych, a w pierwszym kwartale udało mu się dostarczyć do sklepów 7,34 miliona netbooków. Jest to nieznacznie więcej (o 0,72%) niż w ostatnich trzech miesiącach ubiegłego roku (zob. Digitimes, Acer sees 20% drop in April revenues).

Warto zauważyć, że Acer jako jedyny producent netbooków odnotował w pierwszym kwartale wzrost sprzedaży, zwiększając tym samym udziały w rynku netbooków do 14,4%. Tajwańskiemu koncernowi udało się w ten sposób prześcignąć Lenovo, które teraz może się pochwalić kontrolowaniem 13,3% tego typu komputerów - wynika z raportu IDC.

Już wkrótce wyniki Acera mają się poprawić jeszcze bardziej, a w czerwcu firma zaprezentuje urządzenia z nową linią procesorów Intela. Przywróciliśmy pozytywny cykl i dokonujemy pozytywnych zmian dzień po dniu - mówił niedawno szef Acera J.T. Wang podczas konferencji z inwestorami. - Ogólnie rzecz biorąc, powraca również nasza konkurencyjność.

Czytaj także: Acer pozywa swojego byłego dyrektora generalnego


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy