Sony zawarło ugodę z hakerem PS3

12-04-2011, 11:06

Producent konsol postanowił wreszcie zakończyć sprawę hakera, która niekorzystnie wpływała na wizerunek firmy.

Sony w ostatnim czasie było bardzo mocno atakowane ze względu na proces, jaki wytoczyło hakerowi, który w istotny sposób przyczynił się do złamania zabezpieczeń konsol PlayStation 3.

>>Czytaj także: Windows 8 i wbudowany sklep z aplikacjami

Sonda
Ugoda to koniec kłopotów Sony?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Protesty ze strony internautów, a ostatnio nawet ataki na witryny producenta poskutkowały. Jak czytamy na blogu PlayStation, firma poszła na ugodę z Georgem Hotzem, znanym w sieci pod nickiem GeoHot. Haker zobowiązał się usunąć ze swojej strony wszystkie materiały, które dotyczyły łamania zabezpieczeń PS3.

Jak jednak sam podkreśla: Nigdy moją intencją nie było spowodowanie żadnych problemów czy ułatwienie piractwa. Jestem szczęśliwy, że mam tę sprawę już za sobą. Także ton wypowiedzi Sony na temat całej sprawy bardzo istotnie się zmienił: Doceniamy współpracę pana Hotza, która przyczyniła się do szybkiego wyjaśnienia problemów prawnych w tej sprawie.

Jeszcze niedawno GeoHot oskarżał Sony między innymi o wtargniecie do jego mieszkania. Japoński producent z kolei wypowiadał wojnę niemal wszystkim, którzy mieli kontakt z jailbreakiem umieszczonym w internecie.

Na razie nie wiadomo, jak ugoda wpłynie na plany bojkotu sklepów Sony organizowanego przez grupę Anonymous.

>>Czytaj także: Hotpot połączony z Miejscami Google


Źródło: PlayStation Blog
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy