Sony sprzedało swój oddział LCD

26-12-2011, 11:03

Niemal 50% udziałów, jakie Sony posiadało w oddziale zajmującym się produkcją paneli LCD, trafi w ręce Samsunga - poinformowała firma w poniedziałek.

Nie ma wątpliwości, że za tego typu decyzją stoi bardzo słaby wynik oddziału zajmującego się tworzeniem telewizorów, który przyniósł Sony w tym roku straty na poziomie ponad 2,2 miliarda dolarów.

Czytaj także: Sony sprzedało 321 tys. konsol Vita w dwa dni

Spółka Samsunga oraz Sony przejdzie teraz na własność południowokoreańskiego giganta, który będzie jednak musiał zapłacić za to około 940 milionów dolarów. Biorąc pod uwagę kierunek zmian, jest to pozytywny krok - uważa analityk Keita Wakabayashi z tokijskiego Mito Securities.

Obserwatorzy rynku są wręcz zdziwieni faktem, że do tego typu transakcji dochodzi dopiero teraz. Jeśli tracili na swoim oddziale, można by zapytać, czemu nie zdecydowali się na taką decyzję wcześniej - powiedział Wakabayashi. Zdaniem analityków warty obecnie około 100 miliardów rynek telewizorów LCD będzie się kurczył o około 3-4% rocznie.

Warto przypomnieć, że Samsungowi znacznie lepiej niż Sony wychodzi sprzedaż nowoczesnych telewizorów. W listopadzie firma poinformowała, że udało jej się pobić dotychczasowy rekord i tylko w ciągu 30 dni dostarczyła klientom 5,7 miliona urządzeń tego typu.

Czytaj także: Sony podtrzymuje prognozy sprzedaży PS3


Źródło: Sony, Reuters
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy