Sony położy większy nacisk na sieć

10-02-2012, 16:22

Nowoczesne urządzenia Sony mają tworzyć zwarty ekosystem połączony siecią - zapowiedział przyszły dyrektor generalny firmy Kazuo Hirai. Korporacja chce w ten sposób poprawić swoją finansową kondycję.

Sony chce wykorzystać w przyszłości strategię znaną m.in. z PlayStation, które według dyrektora generalnego firmy "łączy sprzęt i oprogramowanie". Wcześniej spekulowano o tym, że korporacja może skupić się wyłącznie na tworzeniu elektronicznych gadżetów.

Czytaj także: Sytuacja Nintendo cały czas się pogarsza

- To duży koncept, który utoruje Sony większą przestrzeń - powiedział 51-letni Hirai. - To rynek, w którym rozwój sprzętu napędza oprogramowanie, a oprogramowanie przyczynia się do innowacji w świecie sprzętu. Wszystko to jest dodatkowo spięte w sieci.

Hirai oficjalnie obejmie stanowisko dyrektora generalnego Sony już pierwszego kwietnia, jednak jego zadanie restrukturyzacji firmy może być trudniejsze, niż spodziewano się jeszcze jakiś czas temu. W ubiegłym tygodniu japońska korporacja poinformowała, że spodziewa się zakończenia roku fiskalnego ze stratą na poziomie 2,9 miliarda dolarów.

- Musimy podjąć kilka trudnych decyzji, które związane będą ze zwolnieniami, a także zredukować koszty w wielu różnych obszarach - powiedział przyszły CEO firmy Sony. Restrukturyzacja ma w pierwszej kolejności objąć rynek japoński, a później Europę oraz Stany Zjednoczone.

Czytaj także: Anonymous zaatakują Sony za wsparcie dla SOPA?


Źródło: Reuters
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy