Sony Ericsson wypuści telefon z Androidem

11-12-2008, 13:02

Znany producent telefonów dołączył przedwczoraj do założonego przez Google sojuszu, który promuje otwartą platformę mobilną Android. Telefon SE działający na Androidzie prawdopodobnie pojawi się latem 2009 roku.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Przedwczoraj sojusz Open Handset Alliance (OHA) ogłosił, że w jego szeregi wstępuje 14 nowych członków. Znalazły się wśród nich tak znane koncerny, jak Toshiba, ASUSTek, Ericsson, Vodafone, ARM i właśnie Sony Ericsson. Będą oni wprowadzać na rynek nowe urządzenia, przekazywać kod źródłowy na potrzeby projektu Android lub wpierać ekosystem Androida przez nowe usługi.

Przedstawiciel SE Rikko Sakaguchi powiedział, że jego firma potwierdza zamiar wprowadzenia na rynek telefonu opartego na platformie Android. Sukces na nowej platformie ma być przez SE budowany na segmentach stworzonych już przez marki Walkman i Cyber-shot

- Sony Ericsson mocno wspiera otwarte systemy operacyjne i wierzy, że Open Handset Alliance oferuje okazje do zaoferowania przez unikalnych doświadczeń dla użytkowników, które Sony Ericsson może dostarczyć - mówił Sakaguchi.

Dokładniejszych informacji na temat planów SE nie znajdziemy w najnowszych doniesieniach. Firma jednak już wcześniej zapowiadała wsparcie dla Androida i wtedy padły pewne daty. Z wywiadu z jednym z przedstawicieli SE, który był opublikowany w październiku przez Computer Sweden, wynika, że telefonu Sony Ericssona z Androidem można spodziewać się w lecie przyszłego roku. Najpierw mają się pojawić modele z wyższej półki, potem te tańsze.

Również HTC planuje udostępnienie w przyszłym roku kolejnych telefonów z Androidem. Firma jest w OHA od samego początku i to ona stworzyła T-Mobile G1 – pierwszy telefon z Androidem.Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.