Solorz kontra giganci. Kto kogo pokona w walce o sieć?

Dziennik.pl 22-02-2011, 08:38

TeliaSonera i Telenor ze Skandynawii, Zygmunt Solorz-Żak oraz fundusze inwestycyjne powalczą w ostatniej rundzie o przejęcie sieci Plus. Zwycięzcę poznamy przed wakacjami.

Termin składania ofert na zakup Polkomtelu, operatora sieci Plus, minął wczoraj o godzinie 16. Jak wynika z informacji „DGP”, bank Nomura, wiodący doradca w procesie sprzedaży, otrzymał do tego czasu co najmniej sześć ofert. Ale podmiotów ubiegających się o przejęcie sieci Plus jest znacznie więcej, bo niektóre startują w konsorcjach.

Oprócz skandynawskich operatorów TeliaSonera i Telenor oraz Zygmunta Solorza-Żaka o udziały walczą też fundusze private equity. Razem o Polkomtel starają się Blackstone z TPG. Osoby zainteresowane transakcją wymieniają też Apax, KKR, CVC i BC Partner. Wcześniej zainteresowanie zakupem deklarowały też hiszpańska Telefonica i należący do meksykańskiego miliardera Carlosa Slima America Movil. Ale zdaniem naszych rozmówców jest raczej mało prawdopodobne, by złożyły oferty. Z wyścigu podobno wycofał się też fundusz Anvent.

– Zarząd Polkomtelu pozna listę podmiotów, które złożyły oferty dopiero 25 lutego – podkreślał wczoraj Krzysztof Kilian, wiceprezes spółki.

Więcej szczegółów w serwisie Dziennik.pl w artykule pt. Solorz kontra giganci. Kto kogo pokona w walce o sieć?

Michał Fura

dziennik.pl


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag Zygmunt Solorz-Żaktag przejęciatag Polkomteltag Plus
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy