SMS od Netflixa? Uwaga to oszustwo!

23-12-2021, 14:02

Oszuści wykorzystują wizerunek platformy streamingowej Netflix. Jeżeli otrzymasz wiadomość o zaktualizowaniu swojego adresu rozliczeniowego, od razu ją usuń!

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


netflix smsnetflix fałszywa strona

Otrzymujesz wiadomość SMS, w którym znajduje się link do fałszywej strony Netflix. Aby zmienić adres rozliczeniowy, na samym początku należy podać dane logowania do Netflixa, a następnie zaktualizować metodę płatności, wpisując dane karty płatniczej. W ten sposób przestępca otrzymuje dostęp do naszych pieniędzy.

Netflix nigdy nie wysyła SMSów!

- Pierwszy raz widzimy sytuację, gdzie oszuści wykorzystują wizerunek Netflixa do wysyłania SMSów. Zazwyczaj były to kampanie e-mailowe - mówi Dominika Szewczyk z CyberRescue.

Gdy otrzymujemy takie SMSy, zawsze skontaktujmy się z podmiotem, który wysłała wiadomość. Jeżeli okaże się, że jest to oszustwo, SMSa usuńmy, a nadawcę zablokujmy. Natomiast jeżeli podaliśmy swoje dane do karty płatniczej, natychmiast zadzwońmy do banku, aby zablokować kartę płatniczą.Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
Tematy pokrewne:  

tag SMStag oszustwa internetowetag Netflixtag CyberRescue
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2022 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.