Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Smartfony powoli wypierają zwykłe telefony

15-02-2011, 12:26

Rozpoczynający się Mobile World Congress zachęca do podsumowań trendów panujących w mobilnym świecie.

Na tegorocznych targach MWC poświęconych urządzeniom przenośnym zaprezentowano już między innymi osławiony "PlayStation Phone" i obecnie widać wyraźnie, że niedługo właśnie tego typu nowinki będą się stawały coraz popularniejsze.

>> Czytaj także: Android 3.0: prapremiera SDK systemu na tablety

Sonda
Posiadasz zwykły telefon czy smartfona?
  • Telefon
  • Smartfon
wyniki  komentarze

W najnowszym raporcie comScore podkreśla się między innymi coraz większą popularność smartfonów, które powoli wypierają standardowe, niezbyt skomplikowane telefony. W Stanach Zjednoczonych w grudniu 2010 roku z tych miniaturowych komputerków korzystało 27 proc. wszystkich abonentów sieci komórkowych. Stanowi to wzrost o 10 punktów procentowych w stosunku do roku wcześniejszego.

Smartfony jeszcze większą popularnością cieszą się w Europie, gdzie w analogicznym czasie korzystało z nich już 31 proc. abonentów, co również jest wzrostem o około 10 punktów procentowych rok do roku.

Co ciekawe, podczas wybierania oferty u operatora klienci kierują się przede wszystkim jakością sieci (popularnym "zasięgiem") oraz miesięcznymi kosztami związanymi z wykorzystaniem usługi. Wydaje się to naturalne, jednak warto zauważyć, że na dalszy plan schodzą okazyjne promocje czy urządzenia oferowane przez danego operatora.

>> Czytaj także: MWC 2011: "Playstation Phone" i inne nowości SE


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca

              *              

Źródło: comScore