Smartfony Galaxy nie dla UE. Samsung chce ominąć zakaz

24-08-2011, 18:22

Dalszy ciąg wojny patentowej po raz kolejny z niekorzystnym dla Samsunga finałem.

Apple niedawno wymogło na Samsungu zakaz sprzedaży tabletów i choć, jak informowaliśmy, firma z Cupertino nieco "podrasowała" zdjęcia w swoim pozwie, nie przeszkodziło to w dalszym etapie walki patentowej.

>>Czytaj także: Apple rozpoczęło produkcję tańszego iPhone'a 4

Sonda
Apple zmusi do Samsunga do wycofania smartfonów?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Tym razem holenderski sąd przychylił się do wniosku Apple'a i wydał nakaz zatrzymania sprzedaży smartfonów Galaxy S, Galaxy S II oraz Galaxy Ace w 37 państwach należących do Europejskiej Organizacji Patentowej. Wszystkie urządzenia działają pod kontrolą mobilnej platformy Android.

Problem dotyczy patentu o enigmatycznej nazwie EP2058868, który w uproszczeniu mówi o specyficznej metodzie nawigowania galerią. Choć na zastosowanie się do decyzji Samsung ma 7 dni, firma już teraz zapowiedziała, że nie zamierza wycofywać smartfonów ze sklepów. Prawnik korporacji poinformował, że zamiast tego wspomniana funkcja po prostu zostanie usunięta z urządzeń.

Na oficjalnym blogu Samsunga zauważono natomiast, że choć Apple zgłosiło naruszenia 10 patentów, holenderski sąd stwierdził wykorzystanie wyłącznie jednego z nich. Pozbycie się problematycznej funkcji ze smartfonów powinno więc umożliwić kontynuowanie ich legalnej sprzedaży na terenie Unii Europejskiej.

>>Czytaj także: Twórca CyanoGen będzie pracował dla Samsunga


Źródło: Tweakers, Samsung
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy