Smartfon wyprowadza LG na plus

01-02-2012, 17:26

Skromny zysk netto, po sześciu kolejnych kwartałach strat, zanotowała koreańska firma LG. Niewątpliwie jest to krok w dobrym kierunku, jednak zasadniczego przełomu nikt się nie spodziewa.

Optimus LTE - nazwę tego smartfona znają w LG zapewne wszyscy. Urządzenie pojawiło się w sprzedaży zaledwie w październiku zeszłego roku, ale zdołało znacząco wpłynąć na wyniki finansowe koreańskiego koncernu LG. Po sześciu kolejnych kwartałach, gdy firma osiągała straty, wreszcie pojawił się, skromny - ale zawsze, zysk.

Czytaj także: LG poszukuje partnerów na rynku mobilnym

23 mld wonów (66,23 mln złotych) to co prawda znacznie mniej niż wynosił konsensus rynkowy (64 mld wonów - 184,3 mln złotych), jednak wynik ten oznacza ogromną poprawę w porównaniu z poprzednimi okresami. W ostatnim kwartale 2010 roku LG zanotowało stratę w wysokości aż 262 mld wonów (754,4 mln złotych), a w poprzednim kwartale 33 mld wonów (95,02 mld złotych) - podaje Reuters.

Na plusie rok zakończył dział telefonów komórkowych - 9,9 mld wonów to co prawda niezbyt wiele (niespełna 28 mln złotych), jednak znacząco lepiej niż rok wcześniej, gdy był on 262 mld wonów pod kreską (740,2 mln złotych). Łączna strata przez sześć kwartałów wyniosła około miliarda dolarów.

Analitycy nie mają wątpliwości, że wyjście koreańskiego producenta na plus jest wydarzeniem niezwykle istotnym. Dowodzi bowiem, że strategia restrukturyzacji przynosi wreszcie spodziewane efekty. Ważne jest także to, że Optimus LTE sprzedaje się całkiem nieźle, biorąc pod uwagę bardzo silną konkurencję na rynku smartfonów. Tych firma łącznie sprzedała jednak tylko 17,7 mln wobec 21,1 mln w kwartale poprzednim. Wynik może być o tyle rozczarowujący, że obejmuje okres świąteczny.


Źródło: Reuters
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag wyniki finansowetag smartfonytag Optimus LTEtag LG
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy