SmartDevCon - urządzenia mobilne, platformy i aplikacje. Nowa konferencja na horyzoncie!

PATRONAT MEDIALNY 26-07-2012, 08:00

Już niedługo, bo w dniach 4-6 września w Katowicach, odbędzie się międzynarodowa konferencja poświęcona tematyce tzw. smart devices, czyli nowoczesnym systemom mobilnym i wbudowanym.

SmartDevCon

O sile każdej konferencji świadczą jej prelegenci. Nie inaczej jest w przypadku SmartDevCon, gdzie będzie można wysłuchać wielu wystąpień ciekawych zagranicznych gości. Wśród nich koniecznie należy wspomnieć o Jeremym Olsonie - młodym bloggerze, przedsiębiorcy i zdobywcy Apple Design Award 2011 oraz Martinie de Keijzerze - ekspercie z zakresu różnych platform mobilnych i organizatorze Dutch Mobile Conference.

Poruszane tematy nie dotyczą wyłącznie najpopularniejszych platform, jak Android i iOS, ale również innych, często nowych lub mniej znanych rozwiązań, jak Firefox OS czy Mer. Jednym z prelegentów SmartDevCon jest współtwórca i główny architekt projektu Mer - Carsten Munk. Co ciekawe, tym otwartym i wydawałoby się niszowym rozwiązaniem opartym na Linuksie interesują się zarówno znane, duże firmy z Azji, jak i małe, obiecujące fińskie startupy zakładane przez byłych pracowników Nokii, jak Jolla Mobile.

Na konferencji nie zabraknie też tematyki związanej z frameworkami umożliwiającymi tworzenie aplikacji wieloplatformowych, takich jak Sencha Touch 2, które w czasach dużej fragmentacji na rynku mobilnym zyskują na znaczeniu. Wśród prelekcji SmartDevCon znajdą się również wystąpienia poświęcone tworzeniu gier na platformy mobilne, multimedialne systemy inforozrywki w samochodach oraz praktyczne porady odnośnie skutecznego tworzenia wydajnych i wolnych od błędów aplikacji na platformy mobilne. Mocnym punktem będzie na pewno prelekcja Arkadiusza Stopczyńskiego, doktoranta z Denmark Technical University i jednego z twórców pierwszego na świecie mobilnego skanera mózgu.

SmartDevCon to nie tylko prelekcje, ale również okazja do spotkania podobnych sobie specjalistów, wymiany doświadczeń, nawiązania współpracy czy wręcz znalezienia pracy w branży. Warto nie zwlekać z decyzją i zarejestrować się jeszcze dziś, szczegóły znajdują się na stronie WWW konferencji - www.smartdevcon.eu. Ponadto można też jeszcze zgłaszać propozycje własnych wystąpień do agendy.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy