Skype teraz także dla platformy Windows Phone (wideo)

28-02-2012, 13:42

Komunikator Skype dostępny jest teraz także dla użytkowników mobilnej platformy Microsoftu - czytamy na stronie firmy. Program można pobrać za darmo.

- Wielu z was czekało na to bardzo długo i wreszcie mamy przyjemność zaprezentowania narzędzia Skype w wersji dla platformy Windows Phone - czytamy na blogu firmy. Program do rozmów głosowych dla systemu Microsoftu wciąż znajduje się jednak w fazie testowej.

Czytaj także: Maroko zablokowało u siebie usługi VoIP

Nowa wersja aplikacji Skype ma oferować "większość ważnych funkcji kochanych i znanych przez użytkowników". Zespół narzędzia zwraca uwagę przede wszystkim na prostotę interfejsu zoptymalizowanego pod kątem Metro. Nigdy jeszcze łączenie się z ludźmi, na których wam zależy, nie było tak łatwe, jak to jest obecnie - czytamy na blogu aplikacji Skype.

Warto zauważyć, że rozmowy wideo możemy wykonywać dzięki Skype dla platformy Windows Phone, wykorzystując również sieci 3G oraz 4G, a nie wyłącznie Wi-Fi. Jak jednak przyznaje zespół twórców narzędzia, użytkownicy zainteresowani najlepszą jakością rozmów powinni wykorzystywać wolniejsze połączenia tylko w sytuacjach awaryjnych.

- To tylko początek narzędzia Skype dla systemu Windows Phone. Z czasem będzie się ono stawało lepsze i lepsze - zapewniają deweloperzy narzędzia. Klienta usługi, która niedawno odnotowała rekord popularności, można pobrać za darmo ze sklepu Microsoft Marketplace.

Czytaj także: Cisco zablokuje przejęcie Skype'a?


Źródło: Skype
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy