Skype odnotował rekord popularności

28-02-2012, 12:52

Ponad 34 miliony użytkowników korzystało z komunikatora Skype w tym samym czasie - poinformowała firma na swoim blogu. To kolejny rekord popularności usługi odnotowywany w ostatnich tygodniach.

Na początku lutego zespół usługi Skype poinformował, że z komunikatora firmy korzystało w tym samym czasie 32 miliony użytkowników. Na kolejny rekord nie musieliśmy długo czekać, choć dla wielu rosnąca popularność narzędzia jest niezrozumiała.

Czytaj także: Maroko zablokowało u siebie usługi VoIP

Internauci coraz chętniej komunikują się w sieci z wykorzystaniem witryn społecznościowych, a zatem mogłoby się wydawać, że znany od wielu lat Skype nie przyciąga do siebie już tak samo, jak jeszcze jakiś czas temu. Rzeczywistość okazuje się zupełnie inna.

Sonda
Korzystasz z komunikatora głosowego?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Razem z rosnącą liczbą użytkowników Twittera (100 milionów miesięcznie) oraz Facebooka (niemal 800 milionów), także Skype notuje kolejne rekordy. Warto zwrócić uwagę, że z pewnością nie bez znaczenia jest tutaj częściowa integracja komunikatora przejętego przez Microsoft z witryną społecznościową Zuckerberga.

- Szybki skok dobrze obrazuje liczbę ludzi, którzy polegają na narzędziu Skype jako usłudze, która umożliwia im pozostawanie w kontakcie ze światem - czytamy na blogu usługi. - Prawdopodobnie za ostatnimi rekordami stoi większe zainteresowanie Oscarami czy wyścigami NASCAR, a być może to tylko efekt zapowiedzi udostępnienia nowej aplikacji programu dla platformy Windows Phone, którą zademonstrowaliśmy na Mobile World Congress w Barcelonie.

Czytaj także: Cisco zablokuje przejęcie Skype'a?


Źródło: Skype
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Wrzesień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930