Skype i rozmowy wideo na Windows Phone?

04-08-2011, 11:48

Microsoft poszukuje programistów, a z ogłoszenia o pracę wynika, że wkrótce możemy się spodziewać rozmów wideo przez Skype'a również na Windows Phone.

Google poinformowało niedawno, że Skype będzie wykorzystywał otwartoźródłowy kodek VP8 do wykonywania rozmów wideo na Windowsie. Okazuje się, że z podobnego rozwiązania za jakiś czas będą mogli prawdopodobnie skorzystać również posiadacze smartfonów z systemem od Microsoftu.

>>Czytaj także: Rozmowy telefoniczne z Gmaila również dla Polaków

Sonda
Korzystasz z mobilnej wersji Dokumentów Google?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Po tym jak gigant z Redmond przejął Skype'a, mogliśmy się spodziewać, że będzie chciał lepszej integracji narzędzia ze swoimi innymi rozwiązaniami. W jednym z ogłoszeń o pracę czytamy, że firma poszukuje programistów do "budowy i optymalizacji silnika wideo Skype'a pod kątem systemu Windows oraz Windows Phone".

Nazwa "silnik wideo" może się wydawać nieco enigmatyczna, jednak w dalszej części informacji Microsoft precyzuje, że chodzi o moduł wydawany cyklicznie. Będziesz pracował z niewielkim zespołem posiadającym duże umiejętności w rozwijaniu i testach, by dostarczać nowe wydanie silnika wideo co każde dwa miesiące - pisze Microsoft.

Planowane nowości nie są zaskoczeniem, a w ubiegłym miesiącu Microsoft informował nawet, że za kilka lat chce stworzyć jedną infrastrukturę, która łączyłaby nie tylko mobilny i desktopowy system operacyjny, ale również Xboksa.

>>Czytaj także: Skype zoptymalizowane dla iPada


Źródło: Skype
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy