Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Składasz reklamację telekomunikacyjną? Odpowiedź możesz dostać elektronicznie

10-06-2014, 08:13

Jeśli składasz reklamację do operatora, możesz wybrać elektroniczną drogę komunikacji. Tę możliwość wprowadza nowe rozporządzenie ministra cyfryzacji w sprawie reklamacji usług.

Warto wiedzieć, że od już wczoraj obowiązuje nowe Rozporządzenie Ministra Administracji i Cyfryzacji z dnia 24 lutego 2014 r. w sprawie reklamacji usługi telekomunikacyjnej.

Komunikacja elektroniczna w reklamacji

Dzięki temu rozporządzeniu po złożeniu reklamacji będziemy mogli wybrać, w jakiej formie chcemy dostać odpowiedź. Możemy ją otrzymać na piśmie lub drogą elektroniczną. Dotychczas niezależnie od formy złożenia reklamacji (ustnie, pisemnie lub elektronicznie) usługodawca musiał odpowiadać na papierze.

Jeśli reklamacja była złożona od razu w formie elektronicznej, usługodawca potwierdza przyjęcie reklamacji oraz udziela odpowiedzi w formie elektronicznej. Do odpowiedzi może posłużyć wskazany przez abonenta adres, adres, z którego wysłano reklamację, albo generalnie środek komunikacji elektronicznej użyty przez reklamującego do złożenia reklamacji.

Rozporządzenie mówi też, że jeśli wysłana przez usługodawcę odpowiedź na reklamację nie została doręczona, można zażądać jej kopii lub duplikatu.

Sonda
Zdarzało Ci się składać reklamację do dostawcy usług telekomunikacyjnych?
  • tak
  • nie
wyniki  komentarze

Generalnym celem tych wszystkich zmian jest przyśpieszenie procedur reklamacji i obniżenie ich kosztów.

Rozporządzenie już obowiązuje

Nowe przepisy weszły w życie wczoraj. Poniżej zamieszczamy kopię nowego rozporządzenia. Warto przynajmniej przejrzeć ten dokument, aby poznać przepisy dotyczące składania reklamacji usługi telekomunikacyjnej. Rozporządzenie nie jest długie, a zawsze warto znać konkretne przepisy, nie tylko artykuły na ich temat.

d 2014000028401 by di24pl


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              Ostatnie artykuły:

fot. Petronasfot. Sophosfot. Freepikfot. Freepik