Sidewiki zostanie zamknięte 5 grudnia (wideo)

02-11-2011, 13:51

Eksperymentalny dodatek od Google'a, który miał pozwalać na komentowanie dowolnych witryn, wkrótce przejdzie do historii.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Google rozpoczął rozsyłanie użytkownikom e-maili z powiadomieniem, że usługa Sidewiki zostanie zamknięta 5 grudnia - dowiedział się serwis TheNextWeb. Informacja o tym, że wyszukiwarkowy gigant nie chce dłużej rozwijać projektu, pojawiła się na stronach Google'a już we wrześniu.

Czytaj także: Life In A Day można już obejrzeć w serwisie YouTube (wideo)

Warto przypomnieć, że Sidewiki zostało uruchomione 23 września 2009 roku i od tamtej pory funkcjonowało jako dodatek dla Google Toolbar. Usługa wyświetlała w przeglądarce dodatkowy panel umożliwiający pozostawianie adnotacji na dowolnych witrynach.

Komentarze pozostawiane w ten sposób były niewidoczne dla internautów, którzy nie wykorzystywali wtyczki. Jak się później okazało, był to gwóźdź do trumny Sidewiki - wydawcy nie mieli żadnego powodu, by wspierać rozwiązanie, natomiast internauci niepewni tego, czy ich wiadomość kiedykolwiek ktoś przeczyta, woleli wykorzystywać standardowe komentarze.

W e-mailach, które Google rozpoczął wysyłać użytkownikom, czytamy, że internauci mają czas do 5 grudnia na wyeksportowanie wszystkich stworzonych w ramach Sidewiki informacji. Po tym czasie zostaną one automatycznie skasowane. Pełną instrukcję związaną z "zabraniem" komentarzy z Sidewiki można znaleźć na stronie wyszukiwarkowego giganta.

Czytaj także: Nowy Gmail już dla wszystkich (wideo)


Źródło: Google, TheNextWeb


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.