Scammerzy (nie!) podpowiedzą, kto usunął cię z listy znajomych na Facebooku

redakcja 07-04-2011, 23:44

Na wydarzenie o nazwie „Kto usunął cię z listy znajomych?” (ang. „Who blocked you from his friend list?”) nabrało się już ponad 165 tysięcy użytkowników Facebooka, a w kolejce czeka zdumiewająca liczba 10,3 miliona internautów, którzy jeszcze nie zdecydowali, czy wziąć w nim udział.

W sekcji „więcej informacji” (ang. „more info”) scammerzy osadzili instrukcje, które prowadzą niczego niepodejrzewających użytkowników Facebooka do witryn z ankietami online, które zostały zaprojektowane w celu generowania przychodu oszustom. W niektórych przypadkach użytkownicy są też pytani o numer telefonu komórkowego, który później obarczany jest kosztowną usługą premium.

Event „Kto usunął cię z listy znajomych?”

Zrzut ekranu: strona eventu „Kto usunął cię z listy znajomych?”

Jak wyjaśnia Graham Cluley, starszy konsultant ds. technologii w Sophos, tego typu oszustwa należą obecnie do najbardziej dokuczliwych rzeczy na Facebooku, a cyberprzestępcy każdego dnia nabierają w ten sposób miliony użytkowników. Byłoby świetnie, gdyby Facebook przyjął bardziej proaktywną postawę w zwalczaniu tego typu scamu, ponieważ na chwilę obecną cyberprzestępcy mają bardzo łatwe zadanie, zapełniając swoje portfele za pośrednictwem tego typu eventów - dodaje Cluley.

>> Czytaj także: Facebook: podwójne oszustwo z Premium SMS-ami w tle

Dziennik Internautów radzi użytkownikom Facebooka, żeby nie akceptowali podejrzanych zaproszeń i zawsze pomyśleli dwa razy przed kliknięciem w jakikolwiek odnośnik otrzymany za pośrednictwem sieci społecznościowej.


Źródło: Sophos
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Czerwiec 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930