SanDisk zapowiada problemy

04-04-2012, 15:23

Mniejsze zainteresowanie produktami firmy ze strony producentów telefonów komórkowych, ale także duża konkurencja na rynku pamięci zmusza SanDisk do obniżenia cen. Zmniejszenie marż będzie miało wpływ również na niższe przychody koncernu.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Po tym jak SanDisk podzielił się negatywnymi informacjami z akcjonariuszami, cena walorów koncernu spadła o ponad 7%. Rynek pamięci NAND zdominowany został przez koreańskiego Samsunga oraz japońską Toshibę.

Czytaj także: Szybko rośnie zapotrzebowanie na pamięci Flash

Smartfony i tablety są odpowiedzialne za istotne zwiększenie zapotrzebowania na pamięci NAND, jednak SanDiskowi nie do końca udało się wykorzystać ten trend. Bez wątpienia istotną rolę odgrywa tutaj stosunkowo niewielka skala korporacji, przynajmniej w porównaniu z liderami tego rynku.

- Każdy, kto nie jest Samsungiem czy firmą Apple, musi się zmierzyć z pewnymi trudnościami dotyczącymi rynku mobilnego - tłumaczy analityk Doug Freedman z RBC Capital Markets. - Dopóki nie wejdziemy na rynek PC, w przypadku samych tabletów i smartfonów będziemy mieli do czynienia z nadprodukcją.

Warto przypomnieć, że według gazety Nikkan Kogyo Toshiba zamierza rozbudować swoje fabryki pamięci NAND flash w Japonii. Wcześniej o inwestycji nawet 4 miliardów dolarów w rozwój technologii tego typu informował również Samsung. Wspomniane koncerny dominują na rynku, a to często pozwala im na zdobywanie lukratywnych kontraktów, m.in. na tworzenie podzespołów dla popularnych gadżetów.

Czytaj także: Toshiba zbuduje fabrykę pamięci Flash w Japonii


Źródło: SanDisk, Reuters


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


Tematy pokrewne:  

tag Toshibatag SSDtag Sandisktag Samsungtag pamięcitag NAND Flashtag NANDtag Flash
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.