Samsungowi grozi nawet 15 miliardów dolarów kary!

29-12-2012, 14:01

Kto patentami wojuje, ten... może się spodziewać gigantycznych kar?

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


W samej Europie Samsungowi grozi nawet 15 miliardów dolarów kary za używanie "powszechnie wykorzystywanych" patentów do prób blokowania sprzedaży iPhone'a - informuje The Guardian.

Samsung

Fot. Stereopoly Blog/Flickr

Rekordowa kara wisi w powietrzu?

Zdaniem brytyjskiej gazety Komisja Europejska może się zdecydować na ukaranie Samsunga gigantyczną karą, sięgającą nawet 10% globalnych obrotów koncernu. W przypadku koreańskiej firmy, której przychody wyniosły w 2011 roku 148,9 miliarda dolarów, może to oznaczać konieczność zapłacenia nawet 14,8 miliarda dolarów kary.

Sonda
Duże kary zniechęcą trolli patentowych?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Dochodzenie KE rozpoczęło się już w styczniu tego roku, jednak dopiero niedawno nabrało nowego tempa. Samsungowi zarzuca się przede wszystkim, że nie licencjonował niektórych patentów na "uczciwych, rozsądnych i niedyskryminujących zasadach". Zamiast tego wykorzystywał takie technologie do prób blokowania sprzedaży konkurencyjnych urządzeń, co mogło się przełożyć na wielomiliardowe straty dla koncernu Apple.

Niezwykle istotna jest w tym przypadku informacja, że koncern z Cupertino próbował uzyskać patenty na niektóre z rozwiązań Samsunga, jednak jak zauważa The Guardian, firmom nie udało się dojść do porozumienia. Mocno wierzymy w to, że lepiej, gdy firmy konkurują uczciwie na rynku niż w sądach - stwierdził w swoim oświadczeniu koreański gigant.


Źródło: Guardian


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
  
znajdź w serwisie
pit 37
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2022 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.