Samsung zaprezentuje nowe smartfony z Bada 2.0

30-08-2011, 14:53

Południowokoreański producent, wydając niezwykle popularne urządzenia z Androidem, nie zapomina także o przygotowywaniu smartfonów opartych o własną platformę Bada.

Ostatnio mówiło się o tym, że Samsung może kupić webOS, by stworzyć realną alternatywę dla zagrożonego patentami Androida. Tymczasem na horyzoncie pojawiły się nowe urządzenia z platformą Bada, która na razie nie zdobyła serc zbyt wielu użytkowników.

>>Czytaj także: Samsung będzie budował urządzenia z webOS?

Sonda
Smartfony z platformą Bada zdołają konkurować z Androidem?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Na berlińskich targach IFA mają zostać zaprezentowane trzy nowe smartfony działające pod kontrolą Bada 2.0: Wave 3, Wave M oraz Wave Y. Minimalistyczne oznaczenia nie mówią wiele, warto więc wyjaśnić, że urządzenie oznaczone jako "3" będzie najmocniejszym z zestawu.

Wave 3 wyposażony zostanie w 4-calowy ekran Super AMOLED, procesor 1,4 GHz, a także 5-megapikselową kamerę z autofokusem. Ciekawie zapowiada się również obudowa, która ma zostać wykonana w całości z aluminium. Pierwsze informacje na temat smartfona można było nieoficjalnie odnaleźć w aplikacji Samsunga.

Kolejne urządzenia oznaczone literami "M" oraz "Y" skierowane są dla mniej wymagających klientów. Wave M oferuje procesor 832 MHz, 3,65-calowy ekran o rozdzielczości 320×480 pikseli oraz 5-megapikselową kamerę. Ostatni z linii Wave Y posiada ekran o wielkości 3,2 cala oraz aparat robiący zdjęcia w rozdzielczości 2 megapikseli.

Smartfon Wave 3
fot. - Smartfon Wave 3
Smartfony będą prawdopodobnie wyposażone w zaprezentowany niedawno komunikator ChatON, a jak zauważa serwis ThisIsMyNext, urządzenia przeznaczone są głównie dla osób, które wcześniej nie korzystały z tego typu telefonów.

>>Czytaj także: Microsoft rozda smartfony z Windows Phone programistom webOS


Źródło: Samsung
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy