Samsung prezentuje tablet Galaxy Tab 2 z Androidem 4.0

13-02-2012, 16:01

Nowa wersja tabletu Galaxy Tab 2 umożliwi wygodne wypożyczanie filmów, a także dzielenie się plikami i odtwarzanie multimediów z komputera PC - poinformował Samsung.

Samsung nie czekał z premierą tabletu Galaxy Tab 2 do targów Mobile World Congress i już teraz zaprezentował szczegóły na temat kolejnej wersji swojego popularnego urządzenia. Sprzęt nie zaskakuje jednak pod względem specyfikacji technicznej.

Czytaj także: HTC słabo rozpoczęło rok

Galaxy Tab 2 jest wyposażony w 7-calowy ekran PLS TFT o rozdzielczości 1024x600 pikseli (WSVGA). Sercem urządzenia jest natomiast procesor 1 GHz, a całość działa pod kontrolą nowego Androida 4.0 Ice Cream Sandwich. Tablet dostępny będzie oczywiście w wersji Wi-Fi oraz 3G (z obsługą HSPA+),

Nowości Samsunga mają się kryć jednak przede wszystkim w oprogramowaniu. Na użytkowników czekają na przykład aplikacje Music Hub, Readers Hub czy Games Hub. Nie mogło zabraknąć także Video Hub, z pomogą którego posiadacze tabletu będą mogli wypożyczać filmy z bazy ponad tysiąca dostępnych tytułów, ale także przejrzeć za darmo recenzje czy uzyskać rekomendacje.

W Galaxy Tab 2 znaleźć mamy również funkcję AllShare Play, która pozwoli na dzielenie się multimediami w ramach lokalnej sieci. Opcjonalnie całość będzie można połączyć również z usługą chmurową, która zagwarantować ma wygodny dostęp do posiadanych przez nas multimediów także w podróży. Na barcelońskim MWC ma zostać zaprezentowany również nowy Galaxy S III, czyli kolejne wydanie flagowego smartfona Samsunga.

Czytaj także: Nikt nie chce konkurować ze smartfonem iPhone


Źródło: Samsung
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy