Samsung nie boi się wyższych cen

23-05-2012, 13:35

Zdaniem przedstawicieli Samsunga cieńsze komputery przenośne, które umożliwiają pracę przez wiele godzin bez konieczności ładowania, zasługują na wyższe ceny - donosi "Laptop Mag". Wcześniej innego zdania był szef AMD.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Won Park, szefujący w Samsungu działowi sprzedaży i marketingu, stwierdził, że użytkownicy są w stanie zapłacić za urządzenia klasy premium około 200-300 dolarów więcej niż za zwykłe sprzęty (zob. Laptop MagSamsung VP: Our Ultrabooks Are Worth Apple-Like Prices).

Czytaj także: Acer pozywa swojego byłego dyrektora generalnego

Przy okazji ostrzegł, że "byłoby śmiałym ruchem wyceniać urządzenia drożej niż obecne ultrabooki". Won Park nie stronił także od pochwał dla swojej własnej firmy. Jego zdaniem Samsung wypracował technologie produkcyjne, których nie są w stanie doścignąć konkurencyjni producenci ultrabooków.

Warto zauważyć, że sprzedaż tańszych komputerów dla wielu dużych producentów elektroniki okazała się mało zyskowna. Jednym z najlepszych przykładów jest tutaj Acer, który zapowiedział ostatnio, że zamiast "tanich i niedochodowych" komputerów, będzie przygotowywał urządzenia najwyższej klasy, które pozwolą mu na osiągnięcie większych marż.

O tym, że ultrabooki z procesorami Intela są zbyt drogie, informował jednak niedawno szef AMDDostosowujesz się do tych cen premium w środowisku bazującym na Windowsie i okazuje się, że nie ma zupełnie na to miejsca - powiedział Rory Read szefujący AMD. - Jeśli jednak celujesz w główny nurt, dopiero tam znajdują się ogromne szanse.

Czytaj także: Rekordowy kwartał Lenovo


Źródło: Laptop Mag


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. Kaspersky


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.