Samsung Galaxy S III niezwykle cienki?

06-02-2012, 15:31

Nowy smartfon Samsunga, który ma zostać zaprezentowany na zbliżających się targach Mobile World Congress, może mieć zaledwie 7 milimetrów grubości - poinformował serwis ETNews.

Tegoroczne targi Mobile World Congress odbywające się w Barcelonie będą obfitowały w niespotykaną do tej pory liczbę niespodzianek - poinformował serwis ETNews. Jedną z nich ma być nowa wersja popularnego smartfona Galaxy S od Samsunga.

Czytaj także: HTC słabo rozpoczęło rok

Trzecia generacja urządzenia ma być zdaniem ETNews o 1,5 milimetra cieńsza od poprzedniej wersji i powinna się charakteryzować grubością zaledwie 7 milimetrów. Oficjalnie sprzęt ma pojawić się w sklepach w pierwszej połowie tego roku, najprawdopodobniej w okolicach maja.

Południowokoreański producent w swoim smartfonie miał zastosować specjalne elementy, które są od 10% do 20% cieńsze niż standardowe podzespoły (w tym płytkę drukowaną, złącza oraz układy elektroniczne). O samej specyfikacji Galaxy S III wiemy na razie niewiele, jednak sprzęt będzie prawdopodobnie bazował na 4-rdzeniowym procesorze, a także wyposażony ma być w dwie kamery o rozdzielczości 2 i 8 megapikseli.

Pod koniec stycznia Samsung został pozwany przez firmę Apple w związku z naruszeniami patentów, jakie zdaniem amerykańskiej korporacji są bezprawnie wykorzystywane w niektórych sprzętach z serii Galaxy. Niedawno sąd w Dusseldorfie podtrzymał również zakaz sprzedaży na terenie Niemiec tabletu Galaxy Tab 10.1, który według przedstawicieli prawa zbyt mocno przypomina konkurencyjnego iPada.

Czytaj także: Nikt nie chce konkurować ze smartfonem iPhone


Źródło: ETNews
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy