Salwador zaatakowany przez Anonymous

08-11-2011, 14:54

Ataki DDoS dokonywane przez grupę Anonymous miały zakłócić działanie rządowych witryn Salwadoru - poinformowało tamtejsze Ministerstwo Gospodarki.

W związku z akcją "Operation Justice El Salvador" włamywacze mieli - jak twierdzą przedstawiciele rządu - "próbować zaatakować witryny, by opublikować prywatne informacje użytkowników". 

Czytaj także: Anonymous grozili ujawnieniem danych członków kartelu (wideo)

Według agencji AFP nie doszło jednak do włamania, a jedynie do ataku DDoS, który miał przeciążyć witryny i zablokować na jakiś czas dostęp do nich innym internautom. Jak powiedział rzecznik prasowy Salwadoru: Anonymous wielokrotnie grozili wielu witrynom rządowym dwa tygodnie temu, również tym, które zostały zaatakowane.

Strona należąca do prezydenta miała w krótkim czasie odnotować ponad 30 milionów wejść, co przeciążyło systemy informatyczne. Obecnie witryna została wyłączona w obawie przed kolejnymi próbami ataków, a sytuację i szczegóły dotyczące włamania analizuje salwadorska policja.

Warto przypomnieć, że na początku tego tygodnia Anonymous zaatakowało również witryny należące do izraelskiego rządu i wojska, a także agencji wywiadu Mosad oraz kontrwywiadu Szin Bet. Internetowi aktywiści zaprotestowali w ten sposób przeciwko zatrzymaniu przez izraelskie wojsko dwóch jachtów próbujących naruszyć Strefę Gazy.

Czytaj także: Izraelski rząd i wojsko zaatakowane przez Anonymous


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy