Rząd w ramach ćwiczeń włamuje się do urządzeń IoT obywateli

30-01-2019, 22:14

Japonia zamierza przeprowadzić ataki cybernetyczne wymierzone w urządzenia obywateli tego kraju. Jako uzasadnienie podaje się obawy przed ewentualnymi cyberatakami, które mogłyby mieć miejsce w czasie trwania letniej Olimpiady w Tokio w 2020 r. Inicjatywa zyskała akceptację prawną.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


„Ćwiczenia” zostaną przeprowadzone przez pracowników Narodowego Instytutu Technologii Informacyjnych i Komunikacyjnych (National Institute of Information and Communications Technology – NICT), pod nadzorem Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Komunikacji. Celem, według komunikatu ogłoszonego przez ZDNet, jest opracowanie listy niezabezpieczonych inteligentnych urządzeń (tzn. takich, które używają domyślnych lub słabych haseł) i przekazanie jej władzom oraz dostawcom usług, których zadaniem będzie ostrzeganie klientów. Same władze ograniczą się do wydania ogólnych ostrzeżeń o wrażliwej naturze gadżetów IoT oraz podjęcia kroków zmierzających do poprawy bezpieczeństwa.

Planowane jest przebadanie około 200 milionów urządzeń, takich jak routery i kamery internetowe., co ma na celu zabezpieczenie krajowej sieci IoT i uniemożliwienie tworzenia na jej gruncie botnetów.

Według Mariusza Politowicza, inżyniera technicznego Bitdefender, inicjatywa NICT znajduje wystarczające uzasadnienie w zdarzeniu, które miało miejsce w 2018 roku, kiedy to rosyjscy cyberprzestępcy posłużyli się złośliwym oprogramowaniem Olympic Destroyer w akcie zemsty za niedopuszczenie przez Komitet Olimpijski rosyjskich sportowców do igrzysk.

Przypomnijmy, że podczas letnich Igrzysk Olimpijskich 2020 (Tokio) pojawią się nowe dyscypliny sportowe. Pośród nich: koszykówka 3x3, freestyle’owe kolarstwo BMX i Madison oraz inne konkurencje mieszane. Zadebiutują również takie sporty, jak karate, wspinaczka sportowa, surfing i skateboarding. Również baseball i softball, które zostały w roku 2008 wyłączone z programu letnich igrzysk, powrócą w przyszłym roku.

Źródło: BitdefenderSprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.