Rynek tabletów: Peleton dogania Apple, a Microsoft jest... w pierwszej piątce?

02-05-2013, 15:37

Microsoft mógł sprzedać 900 tys. urządzeń Surface w pierwszym kwartale 2013 roku - uważa firma IDC. Daleko mu do lidera, jakim jest Apple, ale udział tej firmy w rynku tabletów jednak spada.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Firma IDC przedstawiła wczoraj wyniki analiz rynku tabletów. Wynika z nich, że w I kwartale 2013 r. sprzedano o 142% tabletów więcej niż rok wcześniej. W sumie było to 49,2 mln urządzeń.

W liczbach przedstawianych przez IDC szczególnie ciekawe są dwie rzeczy.

Peleton dogania Apple

Po pierwsze, Apple zachowuje palmę pierwszeństwa na rynku tabletów, ale jednak traci udział w rynku. W I kwartale 2013 r. firma sprzedała 19,5 mln urządzeń, co daje udział w rynku na poziomie 39,6%. Rok wcześniej Apple sprzedała "tylko" 11,8 mln tabletów, a jednak stanowiło to 58,1% rynku.

Samsung zdecydowanie zwiększył swój udział w rynku, z 11,3% do 17,9%, jeśli porównamy pierwsze kwartały 2012 i 2013 roku. Asus ma już ponad 5%, podczas gdy Amazon ma 3,7%.

Wykres poniżej ilustruje te zmiany:

wykres

700% wzrostu dla Windowsa!

Na wykresie widać drugą ciekawostkę. Microsoft załapał się do rankingu pierwszych pięciu producentów tabletów, sprzedając według IDC 900 tys. urządzeń Surface w pierwszym kwartale 2013 r.

Jak zapewne pamiętacie, Microsoft konsekwentnie ukrywa dane o sprzedaży Surface. Liczba 900 tys. sztuk sprzedanych w ciągu kwartału może być uznana za kiepski wynik, ale z drugiej strony... jest to także 900 tys. dodatkowych licencji Windows 8, których Microsoft mógłby nie sprzedać, gdyby nie Surface. Można się spierać o to, czy nowe urządzenie Microsoftu spełnia swoją biznesową rolę, czy nie.

Sonda
Który z systemów mobilnych uważasz za najbardziej przyszłościowy?
  • Android
  • iOS
  • Windows
  • inny
wyniki  komentarze

Warto jeszcze zauważyć, że według IDC  system Windows zanotował 700% wzrostu sprzedaży na tabletach (r/r). Pod tym względem przebił nawet Androida (247,5%). Trzeba więc przyznać, że Microsoft osiągnął swój podstawowy cel - jego system realnie zaistniał na urządzeniach stanowiących konkurencję dla iPada.

Warto też spojrzeć na analizy IDC dotyczące sprzedaży telefonów oraz komputerów PC.Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. Kaspersky


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.