Rynek drukarek 3D, wpłaty mobilne w PKO BP. Przegląd #ebiznes

12-06-2017, 09:07

W dzisiejszym przeglądzie piszemy m.in. o perspektywach rynku drukarek 3D i oprogramowania OpenSource, a także o dobrych wynikach firm. Zapraszam do lektury.

  • Jak wynika z raportu firmy CONTEXT, liczba sprzedanych drukarek 3D wzrośnie o 39% w 2017 roku - głównymi ich odbiorcami będą lotnictwo, medycyna i motoryzacja. Przez kolejne 5 lat liczba sprzedanych drukarek będzie rosnąć w średniorocznym tempie ok. 42%, a wartość przychodów z ich sprzedaży będzie rosnąć w tempie średnio 33%. Natomiast tempo rozwoju w segmencie drukarek desktopowych wyniesie nieco ponad 8%. Ważne miejsce w tym segmencie zajmuje polska firma Zortrax - w 2015 roku jej udział w globalnym rynku wyniósł 2% (źródło: materiał prasowy firmy Zortrax).
  • Według danych pochodzących z systemów sprzedaży na dzień 1 czerwca 2017 r. liczba klientów abonamentowych spółki Fachowcy.pl Ventures w ciągu roku podwoiła się - wynosi obecnie 2802 klientów. Natomiast całkowita wartość umów podpisanych w maju wyniosła 587 tys. zł. Firma planuje wprowadzenie nowych pakietów usług na bazie już wypracowanych technologii (źródło: materiał prasowy firmy Fachowcy.pl).
  • Od grudnia 2016 roku - czyli od momentu udostępnienia możliwości wpłat gotówki do wpłatomatów własnych i potwierdzania ich kodem BLIK - klienci PKO Banku Polskiego i Inteligo wpłacili gotówkę mobilnie już ponad 50 tysięcy razy. Łącznie była to kwota 50 mln zł. Największe zainteresowanie jest wśród osób w wieku 19-28 lat - 40%- i posiadaczy telefonów z systemem Android - 73% (źródło: materiał prasowy PKO BP).
  • Jak informuje Microsoft, do końca 2017 roku ponad 60% przedsiębiorstw umieszczających rozwiązania integracyjne w chmurze wykorzysta do tego technologie Open Source. Trend ten widać także w stosowaniu rozwiązań Microsoftu - wielu użytkowników rozwiązań chmurowych tej firmy korzysta także z oprogramowania Open Source, zaś 1/3 maszyn wirtualnych na platformie Azure działa na systemie Linux (źródło: materiał prasowy firmy Microsoft).
  • Platforma smartshoppingowa goodie stworzona przez Bank Millennium zwyciężyła w kategorii „Projekt Roku 2016” w Konkursie Kongresu Gospodarki Elektronicznej, organizowanym przez Związek Banków Polskich. Platforma działa jako aplikacja sieciowa i mobilna i umożliwia m.in. wyszukiwanie ciekawych ofert w miejscu, w którym znajduje się użytkownik, np. w galerii handlowej (źródło: materiał prasowy Banku Millenium).

Zapraszam do czytania i komentowania. Jeśli traficie na świeży lub ponadczasowy tekst poświęcony e-biznesowi, napiszcie do mnie: jr@di24.pl - możliwe, że zamieszczę informację o nim w kolejnym przeglądzie.

>> Polecamy: Rachunki firmowe


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy